Witajcie!!!
W piątek orzymałam 4 pzresyłki ale zacznę od tej najważniejszej:)
1. Pierwsza pzresyłka jest od p. Anny Golos
W przesyłce znalazłam:
2. Druga przesyłka jest od Powiat Krośnieński
Powiat krośnieński leży w centrum przewężenia rozległego Niżu Europejskiego, w dorzeczu środkowego biegu Odry. Położony w środkowo – zachodniej części województwa lubuskiego, graniczy od strony zachodniej z Republiką Federalną Niemiec, od północy z powiatami: słubickim i sulęcińskim, od strony wschodniej z powiatem świebodzińskim i zielonogórskim, a od południa z powiatem żarskim.
Powierzchnia powiatu wynosi 139125 ha. W jego granicach administracyjnych usytuowane są następujące gminy: Bobrowice, Bytnica, Dąbie, Gubin, Krosno Odrzańskie, Maszewo i miasto Gubin.
Powiat Krośnieński jest miejscem atrakcyjnym, godnym zainteresowania dla przyszłych inwestorów oraz tych , którzy chcą ciekawie i spokojnie spędzić wolny czas wśród spokojnych i pogodnych ludzi.
We wszystkich gminach powiatu znajdują się cenne zabytki kultury, ciekawe okazy fauny i flory. Powiat charakteryzuje się ciekawą rzeźbą terenu, posiada liczne akweny wodne, jeziora, stawy oraz rzeki.
Krosno Odrzańskie – można tutaj obejrzeć:
- barokowy kościół parafialny, powstały w XIII wieku jako budowla romańska
- ruiny krośnieńskiego zamku , z czasów Henryka Brodatego
(pierwsza połowa XIIIw.), w obecnej postaci prezentuje się jako budowla gotycka
neogotycki kościół z 1887 roku.
Gubin – nadgraniczne miasto położone nad Nysą Łużycką, na uwagę zasługuje:
- XVI wieczny ratusz miejski, z charakterystyczną wysmukłą wieżą, zdecydowanie odchyloną od pionu
- Kościół farny zniszczony w 1945 roku, w obecnej formie jest budowlą gotycką z zachowanymi
- fragmentami murów romańskich
- fragment z tzw. Bramą Dziewiczą pochodząca z XIV
- wolnostojąca cylindryczna baszta Bramy Ostrowskiej, wybudowana w pierwszej połowie XVI wieku
- Kościół Świętej Trójcy z XIX.
Bytnica – XIX wieczny zespół zabudowy mieszkalnej starej części wsi.
Chlebowo – gotycki kościół z XIII wieku, przebudowany w okresie XV-XVI wieku.
Czetowice – późnogotycki kościół z XV wieku. Dąbie – kościół gotycki z polnego kamienia wzniesiony w XIII-XIV wieku oraz XIX wieczny dwór.
Gęstowice – barokowy kościół z końca XVII w.
Grabin – barokowy dwór z XVIII w. (obecnie pensjonat) położony nad stromym zboczem, w dole założony w XVIII wieku park i staw.
Gębice – ruiny kościoła z XV wieku do którego prowadzi aleja z czerwonych dębów, w zabytkowym parku znajdują się także ruiny XVI wiecznego zamku.
Kosierz – gotycki kościół z XIII wieku.
- Gryżyński Park Krajobrazowy- na jego terenie występuje wiele rzadkich i ciekawych okazów roślin i zwierząt.
Powiat krośnieński należy do relatywnie większych pod względem obszaru w województwie lubuskim.
W przesyłce było:
- 2 smycze
- 2 pnsy
- mapa
- broszura
- 2 pocztówki
3. Trzecia przesyłka jest od Gminy Śliwice.
Śliwice- malowniczo położona gmina, na terenie której rozciągają się Tucholski oraz Wdecki Park Krajobrazowy, magnetyzuje bogactwem różnorodności. Nieskażona przyroda, urzekające krajobrazy, osobliwa fauna i flora zachęcają do spędzania wypoczynku w tej wyjątkowej krainie.
Śliwice na mapie
Gmina położona jest w samym centrum największego kompleksu leśnego Europy - Borów Tucholskich. Powierzchnię 175 km2 (w tym blisko 70% stanowią lasy) zamieszkuje ok. 5600 mieszkańców.
Szanujemy historię
Otwarci i gościnni mieszkańcy gminy stwarzają turystom przyjazny klimat i miłą atmosferę. Bogate borowiackie tradycje przetrwały tu do dziś. Charakterystyczną dla naszego regionu sztukę oraz zdobnictwo kultywują miejscowi twórcy oraz członkinie Kół Gospodyń Wiejskich. Na terenie gminy doskonale zachowało się wiele zabytkowych, drewnianych chat o konstrukcji zrębowej krytych strzechą. Charakterystyczna borowiacka zabudowa stwarza unikalny klimat tych miejsc. Gwarantem niepowtarzalnych wrażeń, które na długo pozostaną w pamięci przebywających tu gości, są smaki lokalnej kuchni. Tradycją jest degustacja specjałów kuchni borowiackiej przygotowywanych przez miejscowe Koła Gospodyń Wiejskich – podczas organizowanych imprez kulturalnych. Warto zwrócić uwagę na zabytki sakralne znajdujące się na terenie Śliwic, w szczególności godnymi uwagi są: unikatowy zespół nagrobków na cmentarzu parafii p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Śliwicach oraz przykościelna Grota Najświętszej Marii Panny z Lourdes.
Dbamy o wypoczynek
Na zwiedzających czeka tu dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna; centrum turystyczno-kulturalne w Śliwicach z widownią liczącą ponad 600 miejsc siedzących, ścieżka pieszo rowerowa, znakowane szlaki piesze, miejsca postojowe usytuowane w poszczególnych miejscowościach gminy, wyposażone w miejsca parkingowe, stojaki na rowery, wiaty oraz ławko-stoły.
Nad jez. Okrągłym w Kręgu warto skorzystać z zagospodarowanej plaży wyposażonej również w małą infrastrukturę turystyczną. Miejsca postojowe, stojaki na rowery, pływający pomost czy przebieralnia wpływają na atrakcyjność tego miejsca.
Bazę noclegową zapewniają nie tylko ośrodki wczasowe skupione w Okoninach Nadjeziornych oraz Kręgu, lecz także liczne gospodarstwa agroturystyczne o wysokim standardzie, otoczone zadbanymi podwórkami na których znajdują się place zabaw dla dzieci, grille czy miejsca na ognisko.
W przesyłce był:
4. Czwarta przesyłka była od Gmina Przytoczna.
Przytoczna – gmina wiejska w województwie lubuskim, w powiecie międzyrzeckim. W latach 1975–1998 położona była w województwie gorzowskim. Siedzibą gminy jest wieś Przytoczna.
Według danych na 1 stycznia 2015 w gminie zameldowanych było 5 729 mieszkańców.
Na obszarze gminy znajduje się rezerwat przyrody Dąbrowa na wyspie chroniący rzadko spotykany las liściasty na wyspie jeziora Lubikowskiego.
W przesyłce było:
- 3 pocztówki
- mapa
- informator
Bardzo dziękujemy!!!