wtorek, 20 września 2016

Wtorkowa NAJWAŻNIEJSZA przesyłka

Hej hej!!! 

Witajcie ponownie!! Najważniejszą przesyłkę postanowiłam wstawić w osobnym poście. To była dziś najważniejsza przesyłka dla moich szkrabów od pani Anny Połomskiej.
To pewna bardzo miła pani,która ma wielkie serducho i pomogła zupełnie bezinteresownie mi obcej osobie w zbieraniu nie tylko naklejek na świeżaki z biedronki  dla moich małych kolekcjonerów ale przesłała mi sama osobiście 3 świeżaki plus 10 naklejek. Pani Ani BARDZO dziękujemy!!! Życzymy wszystkiego dobrego i samych najpiękniejszych dni tak jak dzisiaj nasz. 
Przedstawie wam namiastkę którą udało mi się uchwycić z radości dzieci.


Bardzo Dziękujemy!!!
Pozdrawiamy!!!
Miłego Dnia :)

Wtorkowe 2 przesyłki urzędowe

Witajcie!!! 
Pozdrawiam wszystkich czytelników mojego bloga zapraszam do komentowania lub na facebooka.

1. Pierwsza przesyłka od gminy Wielka wieś.

Gmina Wielka Wieś położona jest w województwie małopolskim, w odległości około 15 km od centrum Krakowa, na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Jest jedną z 17 gmin powiatu krakowskiego ziemskiego graniczącą od południa z gminą Kraków, od północy z gminami Jerzmanowice-Przeginia i Skała, od zachodu z gminą Zabierzów natomiast od wschodu z gminą Zielonki.
Gmina Wielka Wieś to gmina o charakterze podmiejskim. Jej powierzchnia wynosi 48,3 km2 i zameldowanych jest w niej 10410 (stan na 31.12.2013 r.) mieszkańców, skupionych w 12 sołectwach: Bębło, Będkowice, Biały Kościół, Czajowice, Giebułtów, Modlnica, Modlniczka, Prądnik Korzkiewski, Szyce, Tomaszowice, Wielka Wieś, Wierzchowie.

Miejscowością największą pod względem powierzchni są Będkowice (598,78 ha.), natomiast do najbardziej licznych pod względem mieszkańców należą sołectwa Modlnica (1456 mieszkańców), Modlniczka (1326), Wielka Wieś (1203), która jest siedzibą władz gminy, dalej Bębło (1190) i Giebułtów (1157).
Mieszkańcy gminy stanowią około 3,7 % mieszkańców powiatu krakowskiego oraz 0,28 % mieszkańców województwa małopolskiego. Gęstość zaludnienia na terenie gminy wynosi 215 osób/km2.
Obszar gminy jest jednym z najbardziej ciekawych i urokliwych terenów w tak bliskim otoczeniu Krakowa. Położenie w rejonie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, piękne dolinki jurajskie, liczne wapienne formy skalne o oryginalnych kształtach (m.in.: Maczuga Herkulesa, Iglica, Sokola Skała), jaskinie oraz bujna roślinność decydują o jej atrakcyjności krajoznawczej i turystycznej.

Znacząca część gminy leży na Płaskowyżu Ojcowskim, o falistej powierzchni, obniżającej się w kierunku południowo-wschodnim, urozmaiconej ostańcami skalnymi, z występującymi u ich podstaw jaskiniami. Skłon płaskowyżu łagodnie opada w stronę doliny Wisły w rejonie Krakowa, tworząc płaskie garby, przedzielone nieckowatymi dolinkami.

Najdalej na południe wysunięta część gminy (Modlniczka) znajduje się w obrębie Rowu Krzeszowickiego, który od Płaskowyżu Ojcowskiego oddzielony jest stromym progiem, rozciętym krótkim skalnym wąwozem w rejonie przysiółka Podskalany. Dodatkowym urozmaiceniem rzeźby gminy są głębokie doliny potoków, rozcinające południową część Płaskowyżu Ojcowskiego. Najbardziej atrakcyjne krajobrazowo elementy rzeźby obszaru gminy wiążą się z występowaniem zjawisk krasowych: głębokich jarów i dolin o zboczach zwieńczonych skałkami, ostańców skalnych na wierzchowinie, źródeł krasowych i jaskiń.

W przesyłce było:

  • gminny informator
  • pokal
  • karteczki samoprzylepne z linijką
  • list
  • 2 pocztówki






2. Druga przesyłka od Gminy Sompolno

Sompolno (dawniej gmina Lubstów)gmina miejsko-wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie konińskim. Siedzibą gminy jest Sompolno. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie konińskim.

W przesyłce było:


  • pins
  • list
  • ulotka
  • 2 pocztówki


Bardzo dziękujemy!!!

Poniedziałkowe 3 przesyłki

Witajcie!!!\

Nie będę się dużo rozpisywać bo nie ma o czym. Jesień zbliża się wielkimi krokami. Zaczyna być mi zimno i humor przestaje dopisywać. W poniedziałek były tylko 3 przesyłki. Oto one...


1. Pierwsza przesyłka od Gmina Kłodawa.
Kłodawa – gmina wiejska w województwie lubuskim, w powiecie gorzowskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie gorzowskim. Siedziba gminy to Kłodawa. Według danych z 21 sierpnia 2012 gminę zamieszkiwało 7587 osób.
Na obszarze gminy znajdują się następujące rezerwaty przyrody :


  1. rezerwat przyrody Dębina - chroni grąd środkowoeuropejski;
  2. rezerwat przyrody Rzeka Przyłężek - chroni fragment rzeki Przyłężek, nadbrzeżnych skarp i otaczających rzekę drzewostanów, będących siedliskiem dla występujących w rzece ryb łososiowatych;
  3. rezerwat przyrody Wilanów - chroni fragment lasu mieszanego pochodzenia naturalnego z udziałem buka na krańcowym stanowisku gromadnego zasięgu z charakterystycznym, bogatym runem


W przesyłce było:
  • 2 długopisy
  • 2 długopisy z bankami
  • 2 breloczki
  • 2 pinsy
  • 2 przyborniki


2. Druga przesyłka jest od Gmina Brodnica.
Brodnica – gmina wiejska w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie brodnickim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie toruńskim. Siedziba gminy to Brodnica

Zabytki

- zespół kościoła parafii pod wezwaniem św. Mikołaja z pierwszej połowy XIV w. w Cielętach, obejmujący: kościół (nr A/133/56 z 04.11.1931 roku), ogrodzenie z bramą, kapliczkę i cmentarz przykościelny,
- kościół parafii pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego z początku XIV w. w Gorczenicy
- zespół dworski w Karbowie, obejmujący: dwór z ok. 1810 roku; park, gołębnik, gorzelnię, spichrz sprzed 1804; spichrz z 4 ćw. XIX; stodołę, oborę, chlewnię
- zespół pałacowy w Przydatkach, obejmujący: pałac z przełomu XIX/XX w., spichrz (obecnie magazyn paszowy) z 1916 roku; park z połowy XIX w., nr 594 z 14.12.1989 roku
- kolejka wąskotorowa Brodnica-Ostrowite, most blachownicowy na rzece Drwęcy z przełomu XIX/XX w.
- kościół parafii pod wezwaniem św. Fabiana i Sebastiana z pierwszej połowy XIV w. w Szczuce,
- drewniana chata podcieniowa z ok. 1780 roku w Szczuce, nr 318/120 z 04.06.1955 roku

W przesyłce było:

  • breloczek
  • pins



3. Trzecia przesyłka jest od Gminy Działdowo

Gmina Działdowo położona jest w powiecie działdowskim w województwie warmińsko-mazurskim, na pograniczu Garbu Lubawskiego i wzniesień Mławskich. Teren gminy znajduje się w obrębie mazurskiej dzielnicy klimatycznej. Charakterystyczną cechą klimatu jest duża zmienność wywołana ścieraniem się przeciwstawnych mas powietrza. Z podstawowych bogactw naturalnych znajdujących się na terenie gminy należy wymienić kruszywa, złoża kredy, torf oraz wodę oligoceńską. Podstawowym minerałem z którego powstała większość gleb stanowią utwory młodszej epoki lodowcowej: gliny, piaski zwałowe oraz żwiry i piaski wodnolodowcowe. Wśród nich rozrzucone są osady epoki współczesnej –torfy i aluwia rzeczowe. Z utworów tych powstały gleby bielicowe, powstałe z gleby oraz piasków zwałowych. Przeważającą część areału stanowią gleby klasy IV i V. Gleby klasy III stanowią 14,7% areału. Jakość gleb wywiera decydujący wpływ na rolniczy charakter gminy. Głównymi uprawami są zboża i ziemniaki. Powierzchnia użytków rolnych wynosi20.073 ha, z czego 15.566 ha stanowią grunty orne, sady – 26 ha, łąki – 3139 ha, pastwiska 1342 ha, lasy – 4518 ha.

Do ważniejszych zabytków Gminy Działowo należą: dziewiętnastowieczny pałac, park i zespół budynków gospodarczych w Księżym Dworze, zespół podworski z dziewiętnastowiecznym pałacykiem w Myślętach, dwór i park oraz czworaki i budynki gospodarcze w Ruszkowie z XIX w., dwór w Wilamowie z XIXw.

W miejscowości Komorniki w pobliżu Działdowa znajduje się zbiorowa mogiła –cmentarz pomordowanych Polaków w obozie działdowskim, a jednocześnie miejsce egzekucji tysięcy Polaków rozstrzelanych w latach 1940-1944.

W miejscowościach Grzybiny i Jankowice znajdują się dwa malownicze jeziora. Wzdłuż dróg można podziwiać wspaniałe, zabytkowe aleje lip i klonów. Doskonałym miejscem wypoczynkowym jest las w Malinowie. Znajdują się tam szlaki rowerowe i piesze oraz zabytkowa wieża wybudowana w 1915r. przez władze pruskie. Jest tam także boisko do gry w piłkę nożną i leśniczówka, w której można wypocząć po trudach wędrówek.


Przez miejscowość Uzdowo przebiega “szlak grunwaldzki”. To tutaj odpoczywał król Jagiełło ze swoimi wojskami w przeddzień bitwy pod Grunwaldem.

W przesyłce było:

  • jojo
  • puzzle
  • informator


Bardzo dziękujemy!!!

Piątkowe 4 przesyłki

Witajcie!!!

W piątek orzymałam 4 pzresyłki ale zacznę od tej najważniejszej:)


1. Pierwsza pzresyłka jest od p. Anny Golos

W przesyłce znalazłam:
  • 18 naklejek na świeżaki



2. Druga przesyłka jest od Powiat Krośnieński

Powiat krośnieński leży w centrum przewężenia rozległego Niżu Europejskiego, w dorzeczu środkowego biegu Odry. Położony w środkowo – zachodniej części województwa lubuskiego, graniczy od strony zachodniej z Republiką Federalną Niemiec, od północy z powiatami: słubickim i sulęcińskim, od strony wschodniej z powiatem świebodzińskim i zielonogórskim, a od południa z powiatem żarskim.
Powierzchnia powiatu wynosi 139125 ha. W jego granicach administracyjnych usytuowane są następujące gminy: Bobrowice, Bytnica, Dąbie, Gubin, Krosno Odrzańskie, Maszewo i miasto Gubin.
Powiat Krośnieński jest miejscem atrakcyjnym, godnym zainteresowania dla przyszłych inwestorów oraz tych , którzy chcą ciekawie i spokojnie spędzić wolny czas wśród spokojnych i pogodnych ludzi.
We wszystkich gminach powiatu znajdują się cenne zabytki kultury, ciekawe okazy fauny i flory. Powiat charakteryzuje się ciekawą rzeźbą terenu, posiada liczne akweny wodne, jeziora, stawy oraz  rzeki.

Krosno Odrzańskie – można tutaj obejrzeć:

- barokowy kościół parafialny, powstały w XIII wieku jako budowla romańska
- ruiny krośnieńskiego zamku , z czasów Henryka Brodatego
(pierwsza połowa XIIIw.), w obecnej postaci prezentuje się jako budowla gotycka
 neogotycki kościół z 1887 roku.
Gubin – nadgraniczne miasto położone nad Nysą Łużycką, na uwagę zasługuje:

- XVI wieczny ratusz miejski, z charakterystyczną wysmukłą  wieżą, zdecydowanie odchyloną od pionu
- Kościół farny zniszczony w 1945 roku, w obecnej formie jest budowlą gotycką z zachowanymi
- fragmentami murów romańskich
- fragment z tzw. Bramą Dziewiczą pochodząca z XIV
- wolnostojąca cylindryczna baszta Bramy Ostrowskiej, wybudowana w pierwszej połowie XVI wieku
- Kościół Świętej Trójcy z XIX.
Bytnica – XIX wieczny zespół zabudowy mieszkalnej starej  części wsi.
Chlebowo – gotycki kościół z XIII wieku, przebudowany w  okresie XV-XVI wieku.
Czetowice – późnogotycki kościół z XV wieku. Dąbie – kościół gotycki z polnego kamienia wzniesiony w XIII-XIV wieku oraz XIX wieczny dwór.
Gęstowice – barokowy kościół z końca XVII w.
Grabin – barokowy dwór z XVIII w. (obecnie pensjonat) położony nad stromym zboczem, w dole założony w XVIII wieku park i staw.
Gębice – ruiny kościoła z XV wieku do którego prowadzi aleja z czerwonych dębów, w zabytkowym parku znajdują się także ruiny XVI wiecznego zamku.
Kosierz – gotycki kościół z XIII wieku.
- Gryżyński Park Krajobrazowy- na jego terenie występuje wiele rzadkich i ciekawych okazów roślin  i zwierząt.
Powiat krośnieński należy do relatywnie większych pod względem obszaru w województwie lubuskim.

W przesyłce było:

  • 2 smycze
  • 2 pnsy
  • mapa
  • broszura
  • 2 pocztówki



3. Trzecia przesyłka jest od Gminy Śliwice.

Śliwice- malowniczo położona gmina, na terenie której rozciągają się Tucholski oraz Wdecki Park Krajobrazowy, magnetyzuje bogactwem różnorodności. Nieskażona przyroda, urzekające krajobrazy, osobliwa fauna i flora zachęcają do spędzania wypoczynku w tej wyjątkowej krainie.

Śliwice na mapie
Gmina położona jest w samym centrum największego kompleksu leśnego Europy - Borów Tucholskich. Powierzchnię 175 km2 (w tym blisko 70% stanowią lasy) zamieszkuje ok. 5600 mieszkańców.

Szanujemy historię 
Otwarci i gościnni mieszkańcy gminy stwarzają turystom przyjazny klimat i miłą atmosferę. Bogate borowiackie tradycje przetrwały tu do dziś. Charakterystyczną dla naszego regionu sztukę oraz zdobnictwo kultywują miejscowi twórcy oraz członkinie Kół Gospodyń Wiejskich. Na terenie gminy doskonale zachowało się wiele zabytkowych, drewnianych chat o konstrukcji zrębowej krytych strzechą. Charakterystyczna borowiacka zabudowa stwarza unikalny klimat tych miejsc. Gwarantem niepowtarzalnych wrażeń, które na długo pozostaną w pamięci przebywających tu gości, są smaki lokalnej kuchni. Tradycją jest degustacja specjałów kuchni borowiackiej przygotowywanych przez miejscowe Koła Gospodyń Wiejskich – podczas organizowanych imprez kulturalnych.  Warto zwrócić uwagę na zabytki sakralne znajdujące się na terenie Śliwic, w szczególności godnymi uwagi są: unikatowy zespół nagrobków na cmentarzu parafii p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Śliwicach oraz przykościelna Grota Najświętszej Marii Panny z Lourdes.

Dbamy o wypoczynek

Na zwiedzających czeka tu dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna; centrum turystyczno-kulturalne w Śliwicach z widownią liczącą ponad 600 miejsc siedzących, ścieżka pieszo rowerowa, znakowane szlaki piesze, miejsca postojowe usytuowane w poszczególnych miejscowościach gminy, wyposażone w miejsca parkingowe, stojaki na rowery, wiaty oraz ławko-stoły.
Nad jez. Okrągłym w Kręgu warto skorzystać z zagospodarowanej plaży wyposażonej również w małą infrastrukturę turystyczną. Miejsca postojowe, stojaki na rowery, pływający pomost czy przebieralnia wpływają na atrakcyjność tego miejsca.
Bazę noclegową zapewniają nie tylko ośrodki wczasowe skupione w Okoninach Nadjeziornych oraz Kręgu, lecz także liczne gospodarstwa agroturystyczne o wysokim standardzie, otoczone zadbanymi podwórkami na których znajdują się place zabaw dla dzieci, grille czy miejsca na ognisko.

W przesyłce był:
  • informator



4. Czwarta przesyłka była od Gmina Przytoczna.

Przytoczna – gmina wiejska w województwie lubuskim, w powiecie międzyrzeckim. W latach 1975–1998 położona była w województwie gorzowskim. Siedzibą gminy jest wieś Przytoczna.
Według danych na 1 stycznia 2015 w gminie zameldowanych było 5 729 mieszkańców.
Na obszarze gminy znajduje się rezerwat przyrody Dąbrowa na wyspie chroniący rzadko spotykany las liściasty na wyspie jeziora Lubikowskiego.

W przesyłce było:

  • 3 pocztówki
  • mapa
  • informator


Bardzo dziękujemy!!!

piątek, 16 września 2016

Czwartkowe 4 przesyłki

Witajcie !!!

Dziś mamy już piątek. Właśnie wyjechaliśmy sobie w gości więc piątkowe przesyłki jeśli takie będą to poznacie niestety dopiero w poniedziałek za co z góry przepraszam.
Czwartkowych przesyłek było 4.

1. Pierwsza przesyłka jest od znanej nam firmy spożywczej POLOmarket

POLOmarket to polska sieć supermarketów, zbudowana od podstaw z zaangażowaniem wyłącznie polskiego kapitału.
W przesyłce znalazłam:
  • list
  • 2 długopisy
  • 2 smycze


2. Druga przesyłka jest od Nadleśnictwa Lutowiska

Swoim zasięgiem obejmuje 4 gminy, jednak większość obszaru położona jest na terenie Gmin Lutowiska i Czarna.
Jest to obszar górski, wyznaczony pasmem Otrytu i północnymi stokami Połoniny Wetlińskiej i Caryńskiej. Oba te równolegle biegnące pasma rozdziela dolina Sanu. Głównym pasmem górskim jest Otryt (938 m n.p.m.). Najwyższym wzniesieniem jest Magura Stuposiańska (1016 m n.p.m.), położona na bocznych żebrach masywu Połoniny Caryńskiej, najniższym - dolina Sanu w rejonie Rajskiego (440 m n.p.m.).

W przesyłce było :
  • plan lekcji
  • kalendarz z lasu ,, Owady"
  • opaska odblaskowa
  • płyta 
  • informator



3. Trzecia przesylka jest od Gminy Siedlisko
Siedlisko leży w południowo-wschodniejczęści Ziemi Lubuskiej utożsamianej z terytorium województwa zielonogórskiego.
Nazwa tej Ziemi pochodzi od plemienia Lubuszan, które zamieszkiwało okolice Sulecina, Słubic oraz tereny po lewej stronie Odry, gdzie leżał gród Lubusz, stolica plemienia. (obecnie Lebus w Niemczech)
Południową część Ziemi Lubuskiej, czyli tereny nad odrą i Bobrem, zamieszkiwali Dziadoszanie. Od X do XIII w. wszytkie ziemie leżące nad Odrą należały do państwa polskiego i był to okres rozwoju ziem; na szlakach handlowych tętniło życie. Grody nadodrzańskie stawiały dzielnie opór cesarstwu niemieckiemu za czasów Mieszka I, Bolesława Chrobrego i Bolesława Krzywoustego.. Ziemia lubuska zespolona ze Śląskiem przeżywała swój rozkwit także pod panowaniem książąt śląskich: Henryka Brodatego i Henryka Pobożnego. Niestety śmierć H. Pobożnego w bitwie z Tatarami pod legnicą w 1241 r. zakończyła okres rozwoju. Najstarszy syn Henryka, Bolesław Rogatka dla uzyskania pomocy zbrojnej przeciw bratu Władysławowi sprzedał w 1249 r. część ziemi lubuskiej Brandenburczykom (Słubice, Sulęcin, Rzepin). Był to stan fatalny w wskutkach dla przyszłości państwa polskiego.
Wkrótce musiał zrzec się się pozostałej części dziedzictwa na rzecz młodszego brata Konrada, który w 1251 r. utworzył z tych ziem księstwio głogowskie.
Do 1331 r. zachowało ono niezależność, lecz po śmierci księcia Przemka uznało zwierzchność lenną Luksemburgów, królów Czech i Niemiec. W XVI w. księstwo głogowskie wraz z całym Śląskiem przechodzi we władanie Habsurgów a od 1740 r. zostaje włączone do Prus.
Po rozbiorach Polski w 1772 r. dzielili los całego zaboru pruskiego.
Pierwsza wzmianka o Siedlisku znajduje się w akcie z 1298 r. o nabyciu kasztelanii przez Henryka księcia głogowskiego.

W przesyłce było:
  • informatory
  • brelok
  • pins


4. Czwarta przesyłka jest od Pałac Tłoknia.

Pałac Tłokinia to polska tradycja kulinarna w najlepszym wydaniu

W samym sercu pięknej Tłokini Kościelnej znajdziecie Państwo Restaurację Hotel Pałac Tłokinia, gdzie w otoczeniu starodrzewia parkowego 250-letnich dębów możecie skosztować kuchni polskiej, która ukazuje nowy wizerunek naszej sztuki kulinarnej.

Pałac Tłokinia to coś więcej niż restauracja, to zaproszenie na spotkanie ze sztuką, historią tego miejsca i posmakowaniem czegoś wyjątkowego.

Pałac Tłokinia to rezydencja szlacheckiej rodziny Państwa Zofii i Ignacego Chrystowskich, którzy wybudowali ten piękny Pałac. Wkraczając w progi Pałacu można poczuć klimat tamtych lat i zaznajomić się z historią tamtego czasu. Na ścianach odnajdziemy oryginalne zdjęcia z rodzinnych albumów Państwa Chrystowskich ukazujące pierwszych właścicieli w ważnych uroczystościach jak również podczas zajęć dnia powszedniego.

Klimatu stylowym salom dodają meble z minionej epoki, stare lampy czy srebrne zastawy, bibeloty, obrazy. Z okien pałacowych sal restauracyjnych rozpościera się piękny widok na park, gdzie natura pozwala na pełen relaks przy śpiewie ptaków.

W przesyłce znaleźliśmy:
  • 4 długopisy
  • 2 opakowania kredek
  • 2 notesiki
  • informator



To już wszystko na dziś niestety ;) 
Bardzo dziękujemy!!!


Środowa 1 przesyłka

Witajcie!!!

Dziś mam już środę i niestety tylko jedna mała przesyłka do nas dotarła.


1. Pierwsza i ostatnia przesyłka na dziś jest od firmy Ceiba

Ceiba Pentandra to afrykańskie drzewo, charakteryzujące się szeroką koroną i mocnymi korzeniami. Naszymi działaniami dążymy do tego, aby być dla naszych klientów i partnerów biznesowych, właśnie jak to drzewo. Silni i mocni! 

ZAPRASZAMY!


W przesyłce były:
  • 2 urocze długopisy



Dziękujemy!!!

poniedziałek, 12 września 2016

Poniedziałkowe 3 przesyłki

Cześć Kochani!!!

Dziś jest miły dzień ponieważ zbieramy z Krzysiem i Julką naklejki z biedronki na 2 swieżaki. Mamy już 25 naklejek :)


Dziękujemy za pomoc w zbieraniu naklejek:
p. Sylwii Krawczyk <3
p. Marzenie Kozłowskiej <3
Pozdrawiamy obie panie i życzymy takich samych miłych dni jak nasze gdy dostaliśmy naklejki ;)
Dzieci bacznie pilnują ilości naklejek :)

Zaczynam już opisywać dzisiejsze 3 przesyłki.

1. Pierwsza przesyłka jest od Urzędu Gminy Jabłonna

Gmina Jabłonna położona jest w centralnej części województwa lubelskiego a w południowej części powiatu lubelskiego. Siedzibą gminy jest wieś Jabłonna, usytuowana w środkowo-zachodniej części gminy, w dolinie rzeki Czerniejówki, będącej dopływem Bystrzycy. Odległość z centrum Lublina do Jabłonny wynosi 18 km. Sąsiaduje z gminami: Głusk, Piaski, Krzczonów i Strzyżewice. Powierzchnia gminy obejmuje 13 098 ha. Większość jej obszaru stanowią grunty orne, lasy i sady. W skład gminy wchodzi 17 sołectw: Jabłonna Pierwsza, Jabłonna Druga, Majątek-Jabłonna, Piotrków Pierwszy, Piotrków Drugi, Piotrków-Kolonia, Wierciszów, Tuszów, Chmiel Pierwszy, Chmiel Drugi, Chmiel-Kolonia, Skrzynice Pierwsze, Skrzynice Drugie, Skrzynice-Kolonia, Czerniejów, Czerniejów-Kolonia, Wolnica. Liczą 1965 gospodarstw rolnych. Dominuje uprawa zbóż, buraków cukrowych, ziemniaków oraz warzyw.
Na terenie gminy działalność prowadzi: Gminna Biblioteka Publiczna z trzema filiami, Gminne Centrum Kultury mające swoją siedzibę w Piotrkowie, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, dwa Ośrodki Zdrowia oraz Zespół Szkół w Jabłonnie i Piotrkowie, Szkoła Podstawowa w Czerniejowie, Skrzynicach i Tuszowie oraz dwa Gimnazja Publiczne w Jabłonnie i Piotrkowie. Działa także Ochotnicza Straż Pożarna oraz dziewięć zespołów śpiewaczych.
 
Gmina Jabłonna ma charakter podmiejskiej gminy rolniczej, bowiem 79% gospodarstw prowadzi działalność wyłącznie rolniczą, jedynie 9% gospodarstw czerpie również dochody z działalności pozarolniczej zaś 10% gospodarstw rolnych nie prowadzi żadnej działalności – są to w większości gospodarstwa emerytów i rencistów o słabej kondycji finansowej, produkujące w większości na potrzeby własne. Spośród gospodarstw podejmujących działalność pozarolniczą 12,43% znajduje się w branży handlowej, 35,32% zajmuje się przetwórstwem przemysłowym, 8% transportem i magazynowaniem, a 5,5% to firmy z branży budowlanej. Na terenie gminy funkcjonuje obecnie 330 firm zarejestrowanych w systemie REGON. W grupie przedsiębiorstw prowadzonych przez osoby fizyczne, branżami dominującymi są: handel detaliczny artykułami spożywczymi i przemysłowymi oraz drobne usługi dla ludności (77,2%), usługi transportowe stanowią 14,4% ogółu przedsiębiorstw, natomiast zakłady produkcyjne zaledwie 8,3% zarejestrowanych
.
ZABYTKI

  1. Zespół pałacowo- parkowy w Jabłonnie
  2. Krzczonowski Park Krajobrazowy
W przesyłce znaleźliśmy:]
  • opaska odblaskowa
  • mapa 
  • pocztówka
  • ołówek


2. Druga przesyłka jest za rejestracje w  Bebiprogram


3. Trzecia przesyłka jest od Nowe Miasto Lubawskie

Nowe Miasto Lubawskie – miasto w województwie warmińsko-mazurskim, siedziba powiatu nowomiejskiego. Położone jest między Garbem Lubawskim a Pojezierzem Iławskim, nad rzeką Drwęcą.

W przesyłce było:
  • mapa
  • informator
  • ulotki
  • notes z magnesem
  • 2 długopisy


Za przesyłki BARDZO dziękujemy!!!

Zapraszam do zabawy ;)

Witajcie!!!

Zapraszam was do zabawy do zgarnięcia pudełka Shinybox za 100 shinystars. przy rejestracji otrzymujemy 20 shinystars a za kazde polecenie 30shinystars. wiec 3 polecenia i pudelko z pelnowartosciowymi kosmetykami jest wasz :)
Klikaj i zbieraj pudełka razem ze mna ;)

http://shinybox.pl/?ref=8633873

piątek, 9 września 2016

Czwartkowe 2 przesyłki

Witajcie nie będę się dziś rozpisywać bo nie ma o czym oprócz tego że zapowiada się ciepłe a raczej upalne dni :) Bardzo się z tego powodu cieszę.  Wczoraj otrzymaliśmy z dziećmi 2 przesyłki...oto one.

1. Pierwsza przesyłka od pewnego stowarzyszenia SPP

W przesyłce było:

  • 11 smyczy
  • 2 notesy średnie
  • 2 długopisy
  • 2 duże notesy w etui
  • logo




2. Druga przesyłka  jest od Nadleśnictwa Dynów.

Nadleśnictwo Dynów zarządza w imieniu Skarbu Państwa lasami państwowymi na powierzchni ok. 10, 6 tys. ha położonymi na Pogórzu Przemyskim i Dynowskim, które oddziela od siebie rzeka San.


 Obecnie Nadleśnictwo Dynów leży na terenie sześciu gmin : Dydnia, Nozdrzec, Bircza, Dubiecko, Dynów gmina miejska i wiejska zlokalizowanych w trzech powiatach: brzozowskim, przemyskim i rzeszowskim. Powierzchnia zasięgu terytorialnego jednostki wynosi ponad 25 tys. ha.

W przesyłce było

  • 2 plany lekcji
  • 2 zakładki
  • 2 długopisy
  • 2 breloki
  • 2 informatory
  • 2 smycze


Za wszystkie przesyłki
DZIĘKUJEMY!!!

środa, 7 września 2016

Wtorkowe 3 przesyłki

Witajcie!!!

Nie będę się dziś rozpisywać bo nic nowego się nie wydarzyło.oprócz tego że synek dostał miła niespodziankę ze szkoły : plecak z wyprawka szkolna za to ze jego mama tak myśli o małych kolegach i koleżankach mojego syna i zanosi im gadżety i często się udziela. Już w pierwszy dzień szkoły zaniosłam dzieciom plany lekcji  i naklejki. Zawsze jak coś mam to chętnie zanoszę do szkoły lubię sprawiać innym dużo radości. Zawsze chętnie będę współpracować z firmami. Jeśli mam możliwości promowania to dlaczego by nie skorzystać z nich?


1. Pierwsza przesyłka od Nadleśnictwa Gniewkowo

Nadleśnictwo Gniewkowo jest jednym z dwudziestu-siedmiu nadleśnictw wchodzących w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. Nadleśnictwo jest położone na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, czterech powiatów: aleksandrowskiego, toruńskiego, inowrocławskiego oraz powiatu miejskiego Toruń- Miasto Toruń (część lewobrzeżna), 13 gmin. Swym zasięgiem obejmuje dwa obręby leśne: Gniewkowo i Otłoczyn. Ma powierzchnię 22,6 tys.ha.

Pod względem przyrodniczo-leśnym terytorium nadleśnictwa zajmuje część obszarów Dzielnicy Kotliny Toruńsko-Płockiej i Dzielnicy Niziny Wielkopolsko-Kujawskiej, które należą do do III Krainy Wielkopolsko-Pomorskiej. Olbrzymi kompleks leśny, tzw. Puszcza Bydgoska, zajmuje znaczną północną część nadleśnictwa.

Przeciwwagą dla północnych monokultur sosnowych jest położony w południowym pasie kompleks leśny Balczewo-Rejna i mniejsze Kompleksy: Wierzbiczany i Koneck.


Ponadto, północno-wschodnią część nadleśnictwa zajmuje poligon wojskowy, gdzie liczne kompleksy leśne pełnia funkcje związane z obronnością Państwa.

http://www.gniewkowo.torun.lasy.gov.pl/

W przesyłce było:

  • 2 odblaski
  • 2 plany lekcji
  • 2 medale
  • 2 linijki
  • 2 opakowania kredek
  • 2 ołówki


Dziękujemy!!!

2. Druga przesyłka była od Gminy Dubeninki

Gmina Dubeninki jest najbardziej wysuniętą na północny wschód gminą województwa warmińsko-mazurskiego, położoną w powiecie gołdapskim. Od strony zachodniej graniczy z gminą Gołdap natomiast od południa i wschodu z trzema gminami należącymi do powiatu suwalskiego.
Gmina Dubinki zajmuje powierzchnię 205,29 km 2, w tym 40,2% obszaru stanowią lasy.
Na terenie  gminy powstało 17 jezior polodowcowych zajmujących obszar 428 hektarów.

W przesyłce było:

  • torba
  • długopis
  • pocztówki
  • informator 


Dziękujemy!!!


3. Trzecia przesyłka jest od Powiatu Grudziądzkiego.

Powiat grudziądzki – powiat w Polsce (w północno-wschodniej częściwojewództwa kujawsko-pomorskiego), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Grudziądz. Największym miastem w powiecie jest Łasin.
W skład powiatu wchodzą:
W przesyłce znalazłam:
  • 2 ołówki
  • mapa
  • informator
Dziękujemy!!!

wtorek, 6 września 2016

Poniedziałkowe 10 przesyłek :)

Hej Kochani!!!

Wczoraj czekałam na listonosza o 15-16 i go nie ma więc myślę pewnie w ten poniedziałek nic nie dostaniemy. A tu przed 17 dzwoni listonosz obładowany przesyłkami. Było ich aż 10!!! Dzieci mega szczęśliwe bo gadżety bardzo im się wczoraj podobały. Oby więcej takich wysyłek.
Za przesyłki wszystkim firmą, gminom ,miastom i nadleśnictwom bardzo bardzo dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna ze szczerego serca dziękuję .Tak wiele radości sprawiacie moim dzieciom i bardzo wam za to DZIĘKUJĘ!!! 
A teraz czas zacząć już opisywać przesyłki...


1. Pierwsza przesyłka była od ZDM Poznań

Zarząd Dróg Miejskich jest komunalną jednostką budżetową, przy pomocy której Prezydent Miasta Poznania wykonuje swoje obowiązki zarządcy dróg miejskich.
W ramach swoich obowiązków ZDM zarządza drogami publicznymi w granicach administracyjnych miasta Poznania, a także wykonuje zadania w zakresie inżynierii ruchu na tych drogach.

DO ZADAŃ ZDM WYNIKAJĄCYCH Z USTAWY O DROGACH PUBLICZNYCH NALEŻY:

  1. Opiniowanie projektów planów rozwoju sieci drogowej dla organów właściwych do sporządzania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego;
  2. Opracowywanie projektów planów finansowania budowy, przebudowy, remontu, utrzymania i ochrony dróg oraz drogowych obiektów inżynierskich;
  3. Pełnienie funkcji inwestora;
  4. Utrzymanie nawierzchni drogi, chodników, drogowych obiektów inżynierskich, urządzeń zabezpieczających ruch i innych urządzeń związanych z drogą;
  5. Realizowanie zadań w zakresie inżynierii ruchu;
  6. Przygotowanie infrastruktury drogowej dla potrzeb obronnych oraz wykonywanie innych zadań na rzecz obronności kraju;
  7. Koordynowanie robót wykonywanych w pasie drogowym;
  8. Wydawanie zezwoleń na zajęcie pasa drogowego i zjazdy z dróg oraz pobieranie opłat i kar pieniężnych;
  9. Prowadzenie ewidencji dróg, obiektów mostowych, tuneli, przepustów i promów oraz udostępnianie ich na żądanie uprawnionym organom;
  10. Sporządzanie informacji o drogach publicznych oraz przekazywanie ich Generalnemu Dyrektorowi Dróg Krajowych i Autostrad;
  11. Przeprowadzanie okresowych kontroli stanu dróg i drogowych obiektów inżynierskich oraz przepraw promowych, ze szczególnym uwzględnieniem ich wpływu na stan bezpieczeństwa ruchu drogowego;
  12. Przeciwdziałanie niszczeniu dróg przez ich użytkowników;
  13. Przeciwdziałanie niekorzystnym przeobrażeniom środowiska, mogącym powstać lub powstającym w następstwie budowy lub utrzymania dróg;
  14. Wprowadzanie ograniczeń lub zamykanie dróg i drogowych obiektów inżynierskich dla ruchu oraz wyznaczanie objazdów drogami różnej kategorii, gdy występuje bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa osób lub mienia;
  15. Dokonywanie okresowych pomiarów ruchu drogowego;
  16. Utrzymywanie zieleni przydrożnej, w tym sadzenie i usuwanie drzew oraz krzewów w pasie drogowym;
  17. Nabywanie nieruchomości pod pasy drogowe dróg publicznych i wewnętrznych oraz gospodarowanie nimi w ramach posiadanego prawa do tych nieruchomości;
  18. Nabywanie nieruchomości przeznaczonych na cele drogowe dróg publicznych jako skutek uchwał planistycznych miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego oraz gospodarowanie nimi, w tym w trybie art. 36 ust. 1 pkt 2 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym;
  19. Nabywanie nieruchomości innych niż wymienione w punktach 17 i 18 na potrzeby zarządzania drogami i gospodarowanie nimi w ramach posiadanego do nich prawa.

DO ZADAŃ ZDM WYNIKAJĄCYCH Z USTAWY PRAWO O RUCHU DROGOWYM NALEŻY:

  1. Przyjmowanie, analizowanie i opiniowanie projektów organizacji ruchu oraz wniosków dotyczących zmian organizacji ruchu i przekazywanie opinii wraz z dokumentacją do rozpatrzenia organowi zarządzającemu ruchem;
  2. Opracowywanie lub zlecanie do opracowania projektów organizacji ruchu uwzględniających wnioski wynikające z przeprowadzonych analiz organizacji i bezpieczeństwa ruchu;
  3. Analiza istniejącej organizacji ruchu w zakresie bezpieczeństwa ruchu i jego efektywności;
  4. Analizowanie organizacji ruchu na podstawie złożonych projektów i przedkładanie wraz z rekomendacją do zatwierdzenia organowi zarządzającemu ruchem;
  5. Wdrażanie organizacji ruchu przygotowanych we własnym zakresie i zatwierdzonych przez organ zarządzający ruchem;
  6. Przechowywanie projektów organizacji ruchu i prowadzenie ich ewidencji dla potrzeb zarządcy drogi;
  7. Opiniowanie geometrii drogi w projektach budowlanych jako zarządca drogi i przekazywanie opinii organowi zarządzającemu ruchem;
  8. Wspieranie działania zarządcy ruchu dot. kontroli prawidłowości zastosowania i funkcjonowania znaków drogowych, sygnalizacji świetlnej oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz ich zgodności z zatwierdzoną organizacją ruchu;
  9. Współpraca w zakresie organizacji ruchu i jego bezpieczeństwa z organem zarządzającym ruchem, zarządami dróg i kolei, Policją oraz innymi jednostkami. Organizowanie prac i prowadzenie Komisji Bezpieczeństwa Ruchu;
  10. Przyjmowanie i opiniowanie wniosków o wydanie zezwolenia na przeprowadzenie zawodów sportowych, rajdów, wyścigów, przewozów osób kolejką turystyczną i innych imprez, które powodują utrudnienia w ruchu lub wymagają korzystania z drogi w sposób szczególny oraz przekazywanie opinii wraz z dokumentacją do organu zarządzającego ruchem;
  11. Podejmowanie działań w zakresie wprowadzania oznakowania pionowego, poziomego, sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu;
  12. Gromadzenie informacje o ruchu i jego skutkach;
  13. Organizacja parkowania pojazdów samochodowych na drogach publicznych i wewnętrznych pozostających w administracji Zarządu, pobieranie, kontrola i egzekucja opłat za parkowanie na tych drogach;

PONADTO ZDM WYKONUJE INNE ZADANIA NIEWYNIKAJĄCE Z USTAW: O DROGACH PUBLICZNYCH I PRAWO O RUCHU DROGOWYM:

  1. Organizacji, utrzymania i ochrony systemu informacji miejskiej;
  2. Budowy i utrzymania oświetlenia ulic i drogowych obiektów inżynierskich oraz na podstawie odrębnych decyzji Prezydenta Miasta Poznania iluminacji obiektów i terenów poza pasem drogowym;
  3. Utrzymania kanalizacji deszczowej w pasie drogowym oraz kolektorów deszczowych poza tym pasem, pozostających na stanie majątkowym Zarządu;
  4. Działalności w zakresie zbiorowego odprowadzania ścieków w postaci wód opadowych i roztopowych;
  5. Utrzymania istniejącego przed dniem 3 września 2013 r. oświetlenia znajdującego się na drogach, placach oraz ulicach ogólnodostępnych niezarządzanych przez Zarząd Dróg Miejskich, będących w zarządzie spółdzielni mieszkaniowych oraz innych podmiotów niebędących jednostkami miejskimi;
  6. Pokrywania kosztów energii elektrycznej niezbędnej do oświetlenia terenów opisanych w punkcie 5.

DO ZADAŃ ZDM WYNIKAJĄCYCH Z INNYCH USTAW NALEŻY:

  1. Realizacja zadań określonych w art. 98 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami, a w szczególności uzgadnianie wysokości i wypłata odszkodowań za grunty wydzielone pod drogi publiczne w wyniku podziału dokonanego na wniosek właściciela lub użytkownika wieczystego, które przeszły z mocy prawa na własność gminy oraz Skarbu Państwa w związku z zatwierdzeniem projektu podziału oraz ujawnieniem w księdze wieczystej odpowiednio praw Miasta Poznania lub Skarbu Państwa do tych gruntów;
  2. Wykonywanie czynności określonych w art. 284 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska, w zakresie ustalania wysokości i wnoszenia opłat za korzystanie ze środowiska: za odprowadzanie wód opadowych i roztopowych z powierzchni zanieczyszczonych do środowiska;
  3. Prowadzenie spraw związanych z usuwaniem pojazdów z dróg, ich przechowywaniem w sytuacjach określonych w art. 50a i 130a ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym, z wyłączeniem czynności, których prowadzenie ww. ustawa nakłada na Straż Miejską i Policję.
A to dzieci znalazły w przesyłce:

  • 2 torby papierowe
  • 2 odblaski
  • 2 ulotki
  • 2 teczki




2. Druga przesyłka jest od ZDM Poznań ( nie wiem jak to się stało były 2 osobne przesyłki)


  • 2 kalkulatory
  • 2 smycze





3. Trzecia przesyłka jest od Nadleśnictwa Rajgród

Nadleśnictwo Rajgród jest jednym z trzydziestu jeden nadleśnictw wchodzących w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.


Nadleśnictwo jest położone na terenie województwa podlaskiego, powiatu grajewskiego, monieckiego. Swym zasięgiem obejmuje siedem gmin. Zasięg terytorialny nadleśnictwa to 93 773 ha a powierzchnia lasów zarządzanych to 12 099 ha.


W przesyłce znalazłam:
  • notes
  • smycz
  • 4 linijki papierowe
  • ołówek
  • informator

.

4. Czwarta przesyłka jest od firmy ROMET

Romet – nazwa powstałego w 1971 roku przedsiębiorstwa „Zjednoczone Zakłady Rowerowe” w Bydgoszczy, które powstały w 1948[1] z połączenia mniejszych bydgoskich zakładów rowerowych o przedwojennym rodowodzie oraz zakładów Poznaniu i Czechowicach-Dziedzicach, a później także w Jastrowiu, Kowalewie i Wałczu.

Romet to także marka produkowanych przez te zakłady w latach 1948–1998 rowerów i motorowerów.


Od 2006 roku jest to również marka rowerów produkowanych przez przedsiębiorstwo Arkus & Romet Group, a także motorowerów i skuterów składanych z chińskich części i sprzedawanych przez dział „Romet Motors” należący do tej firmy.

W przesyłce znaleźliśmy:

  • torba
  • 5 naklejek
  • duży notes
  • 3 długopisy
  • 2 breloki
  • 6 krówek




5. Piąta przesyłka jest od firmy Colian


Colian to nie tylko prężnie działająca polska grupa kapitałowa. To organizacja, która spełnia najsmaczniejsze marzenia konsumentów, z pasją dostarczając na rynek produkty spożywcze najwyższej jakości.

W skład grupy kapitałowej Colian Holding SA (wcześniej Colian SA) wchodzą spółki: Colian sp. z o.o. (wcześniej Jutrzenka Colian) i Colian Logistic sp. z o.o. Tworzony przez lata potencjał firmy umożliwił zdobycie silnej pozycji na polskim rynku.

Colian sp. z o.o. funkcjonuje w obrębie trzech dywizji biznesowych: słodyczy, kulinariów (przypraw, bakalii) i napojów. Na jej portfolio składają się znane, lubiane marki: Goplana,  Solidarność, Jutrzenka, Grześki, Familijne, Jeżyki, Akuku!, Appetita, Siesta oraz Hellena. Marki te nieustannie umacniają swoją pozycją na rynku, z sukcesem zdobywając wysokie pozycje w poszczególnych kategoriach. Colian konsekwentnie realizuje ekspansję na rynki zagraniczne.


Colian Logistic sp. z o.o. zarządza całą logistyką grupy. Nowoczesne centrum w Kostrzynie, z halą magazynową o łącznej powierzchni ok. 12.500 m2, organizuje transport, składuje wyroby spożywcze, konfekcjonuje oraz dystrybuuje towar do klientów. Nowatorskie rozwiązania techniczne, stałe dążenie do poprawy efektywności i jakości pracy w obszarze logistyki decydują o tym, że działalność spółki Colian Logistic spełnia najwyższe standardy.

W przesyłce było

  • list
  • 5 smyczy




6. Szósta przesyłka jest od  Gminy Bobrowo

Bobrowo - gmina wiejska w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie brodnickim

W przesyłce było:

  • list
  • mapa
  • informator
  • długopis




7. Siódma przesyłka jest od Urzędu Miasta i Gminy Ruciane Nida 


Ruciane-Nida to malownicza gmina turystyczno-wypoczynkowa położona w samym sercu Puszczy Piskiej.

Obszar gminy wyróżnia się wyjątkowo dużym udziałem jezior. Najbardziej znane to Jezioro Śniardwy – często nazywane „Mazurskim Morzem”, przepiękne Jezioro Nidzkie - natchnienie pisarzy i poetów oraz Jezioro Bełdany. Przez zachodnią część gminy przepływa „królowa mazurskich rzek" - Krutynia, uznawana za jeden z piękniejszych nizinnych szlaków kajakowych w Polsce.

Ciekawie ukształtowanie terenu zachęca do spędzania wolnego czasu na łonie natury. Liczne trasy turystyczne i ścieżki dydaktyczne pozwalają na obcowanie ze wspaniałą mazurską przyrodą i dotarcie do każdego ciekawego zakątka okolicy. Zimą leśne dukty i polne drogi stają się idealnymi trasami biegania na nartach czy też organizacji kuligów.

Gmina ma do zaoferowania wiele atrakcji turystycznych. Warto obejrzeć obiekty sakralne znajdujące się w Wojnowie: cerkiew prawosławną z 1923 r. i położony nad jeziorem Duś klasztor staroobrzędowców z XIX wieku. Godnymi polecenia są także: kościół neogotycki z 1898 r. w Wejsunach, a także kościoły znajdujące się w Ukcie i Rucianem-Nidzie. W oddalonym o kilka kilometrów Kadzidłowie czeka nas spotkanie z mieszkańcami Parku Dzikich Zwierząt. Można tu zobaczyć liczne gatunki zwierząt typowe dla tych terenów oraz rzadkie gatunki, m.in. jelenie Dybowskiego czy żubry. Warto także zwiedzić znajdująca się w tej samej miejscowości Osadę Kulturową. W jej skład wchodzą drewniane budynki stanowiące przykład mazurskiego budownictwa ludowego przełomu XVIII i XIX wieku.

Nad Jeziorem Bełdany, w miejscowości Iznota znajduje się osada Galindia-Mazurski Eden, która od kilku lat swoim niepowtarzalnym klimatem przyciąga wielu gości. Amatorów poezji z pewnością zainteresuje czynne cały rok Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Leśniczówce Pranie. Przy gorącej herbacie można posłuchać tutaj zimą archiwalnych nagrań poezji Gałczyńskiego w wykonaniu samego autora. Dużym zainteresowaniem cieszy się Stacja Badawcza Polskiej Akademii Nauk w Popielnie oraz Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Ekologicznej. Jest to jedne z niewiele miejsc w Polsce, gdzie spotkać można żyjące na wolności koniki polskie.

Na terenie gminy znajdują się pomniki przyrody, m.in. dwa dęby o obwodzie 565 cm i 320 cm oraz osobliwie wyglądająca sosna w kształcie liry. W pobliżu wsi Wojnowo znajduje się obejmujące swoim zasięgiem 9 ha głazowisko – 12 000 głazów, dwa z nich: jeden o obwodzie 975 cm i wysokości 1,2 m, drugi o obwodzie 700 cm i wysokości 1 m, są pomnikami przyrody.

W przesyłce było

  • mapa
  • informator
  • pins





8. Ósma przesyłka jest od Gminy Barcin


Gmina Barcin jest jedną ze 144 gmin Województwa Kujawsko-Pomorskiego, położoną w jego południowej części na obrzeżach Powiatu Żnińskiego. Etnograficznie gmina należy do Pałuk i leży na Szlaku Piastowskim. Zlokalizowana jest przy trasach komunikacyjnych: Bydgoszcz – Mogilno (nr 254) oraz Inowrocław – Żnin (nr 251) i usytuowana centralnie względem dużych ośrodków województwa. Od Torunia dzieli ją 60 km, od Bydgoszczy 35 km, a od Inowrocławia 20 km. Patrząc w szerszej perspektywie położona jest 100 km od Poznania (Autostrada A2), 220 km od Gdańska (port morski) i 250 km od Warszawy. Od północy sąsiaduje z gminami Łabiszyn, i Złotniki Kujawskie, od południowego wschodu z gminami Pakość i Dąbrowa, z powiatu inowrocławskiego, a od zachodu z gminą Żnin. Doskonałe połączenia drogowe z miastami regionu gwarantują trzy firmy przewozowe. Najbliższym lotniskiem jest Bydgoski Port Lotniczy, a żeglugę zapewnia Śródlądowy Port Żeglugi Bydgoskiej. Od przejścia granicznego z Niemcami w Świecku-Słubicach gminę dzieli 300 km, a z Rosją w Bezledach – 328 km. Barcin, stanowiący siedzibę władz samorządowych, jest wielofunkcyjnym ośrodkiem administracyjno-usługowym i mieszkaniowym. Położony jest niemal centralnie w stosunku do obszaru gminy. Umożliwia to łatwość komunikowania się ze wszystkimi sołectwami. Charakterystycznym dla miasta zjawiskiem jest rozbicie układu przestrzennego na dwie odmienne jednostki – stary i nowy Barcin. Ukształtowany w procesie historycznym i mający wielowiekowe tradycje stary Barcin oddzielony jest łąkami i użytkiem ekologicznym doliny rzeki Noteci od nowej części miasta. Nowy Barcin jest jednostką mieszkaniowo-usługową utworzoną na potrzeby przemysłu cementowo-wapienniczego. Wiejską sieć osadniczą gminy tworzy 20 miejscowości wchodzących w skład 14 sołectw. Trzy największe wsie – Piechcin, Mamlicz i Krotoszyn – zamieszkuje łącznie 60% ludności wiejskiej. Tak duża koncentracja przestrzenna mieszkańców jest korzystna, ponieważ ułatwia wyposażenie wsi w infrastrukturę techniczną i zwiększa dostępność do obiektów infrastruktury społecznej. Gminę Barcin zamieszkuje około 15.000 osób. Największym skupiskiem ludności jest Barcin, w którym żyje 7.750 osób. Drugą istotną miejscowością jest Piechcin z 2.950 mieszkańcami. W maju 2013 roku w gminie pozostawało bez pracy 1144 osoby. Powierzchnia całkowita gminy obejmuje obszar 12.088 ha, w tym są użytki rolne – 9209 ha (76%), lasy, grunty zadrzewione i zakrzewione – 1163 ha (9,6%), trzy jeziora i rzeka – 371 ha (3,1%), grunty zabudowane i zurbanizowane – 1029 ha (8,5%). Trzeci sektor tworzy kilkadziesiąt prężnych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, skupiających ludzi aktywnych i twórczych.

W przesyłce znaleźliśmy to:
  • 3 pocztówki
  • kalendarzyk
  • długopis
  • broszura





9. Dziewiąta przesyłka jest od Gminy Łysomice

Gmina Łysomice położona jest w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie ziemskim toruńskim, graniczy  z 200 tysięcznym miastem Toruniem od jego północnej strony. Powierzchnia administracyjna gminy wynosi  128 km² i obejmuje swoim zasięgiem 14 sołectw skupiających 23 miejscowości.  Zamieszkuje w niej 9485 mieszkańców (Ewidencja Ludności, 15.01.2015 r.).  Jest bardzo dobrze usytuowana względem najważniejszych tras komunikacyjnych kraju – autostrady A1, drogi krajowej nr 91 Gdańsk – Toruń – Łódź, drogi krajowej nr 10 Szczecin – Warszawa i nr 52 Poznań - Olsztyn  oraz dróg wojewódzkich nr 552 i 553. Na terenie gminy zlokalizowany jest węzeł autostradowy „Turzno”, do którego budowane są lokalne drogi dojazdowe.  Dobrze rozwiniętą infrastrukturę komunikacyjną zapewniają także linie kolejowe (Toruń – Malbork). W strukturze gospodarczej gminy dominuje rolnictwo, stanowiące główne źródło dochodów i utrzymania ludności, chociaż coraz bardziej zaczyna być widoczna przedsiębiorczość. W 2005 r. została utworzona w miejscowości Ostaszewo, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, skupiająca na swoim terenie wiele zakładów produkcyjnych. Obecnie są to m.in. U.M.C. Poland sp. z o.o., Sohbi, Boryszew Tensho Poland, Apator, Kreis Pack, Katarzynki Akcesoria Meblowe. Oprócz nich prężnie działają także: Producent Opakowań Tekturowych „STEX” w Wytrębowicach, Firma Transportowa „JARKPOL” i Salon samochodowy Mazda w Łysomicach, Boniek - Meble w Papowie Toruńskim, Tartak w Lulkowie i wiele innych. Na terenie Gminy Łysomice jest zarejestrowanych obecnie blisko 600 podmiotów gospodarczych. Edukacja dzieci i młodzieży do poziomu gimnazjalnego, odbywa się w placówkach gminnych. Dzieci od 3 do 5 lat mają do dyspozycji 2 pełnowymiarowe  przedszkola  ulokowane w Papowie Toruńskim i Łysomicach oraz 5 filii przedszkolnych. Natomiast edukacja szkolna odbywa się w Zespole Szkół nr 1 w Łysomicach i nr 2 w Turznie (podstawowa i gimnazjum) oraz w Szkole Podstawowej w Świerczynkach i Ostaszewie.

Bardzo aktywnie działają na terenie Gminy Łysomice organizacje pozarządowe: Stowarzyszenia: Odnowy Wsi Aktywnej, Ludowego Zespołu Sportowego „Mustang”, Rozwoju Gminy Łysomice, Kobiet Aktywnych, Rozwoju Sołectwa Gostkowo, Łysomickiej Młodzieży „Krok w przód”, Łysomickie Stowarzyszenie Markus, Klub HDK Ostaszewo, Fundacja Pro Futuro oraz Stowarzyszenie LGD „Ziemia Gotyku”, którego Gmina Łysomice jest Partnerem.  Głównym celem tych organizacji jest: wszechstronny rozwój wsi, krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych,  przedsięwzięcia edukacyjne, organizacja szkoleń, itp.  Najbardziej znane jest Stowarzyszenie Odnowy Wsi Aktywnej, którego własnoręczne wyroby – rękodzieło artystyczne jest znane również poza granicami naszego regionu. Także Stowarzyszenie – Ludowy Zespół Sportowy „Mustang” ma długoletnie tradycje sportowe, a swoim uczestnictwem w imprezach sportowych promuje gminę Łysomice, daleko poza obszarami jej działalności. Do tych dwóch organizacji, pod względem działalności, dołączyło Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Łysomice, znane głównie z realizacji projektów na rzecz gminy i społeczeństwa („Centrum Wspierania Przedsiębiorczości”, „Przedszkole marzeń” „Historia i tradycja regionu Lokalnej Grupy Działania Ziemia Gotyku”, „Pasje łączą pokolenia”, „Przedszkole marzeń II”, itp. Natomiast Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych, które coraz bardziej aktywnie działa, współpracuje m.in. z 12 Kołami Gospodyń Wiejskich,  rozlokowanymi na terenie naszej gminy. Nie sposób pominąć działalności pięciu Ochotniczych Straży Pożarnych (OSP: Lulkowo, Papowo Toruńskie, Gostkowo, Kamionki Duże i Turzno), które są także organizacjami pozarządowymi. Wśród nich bardzo prężnie działa OSP Lulkowo i OSP Papowo Toruńskie należące do Krajowego Systemu Ratowniczo –Gaśniczego.

Należy także wspomnieć, że na terenie gminy a konkretnie w Piwnicach znajduje się Centrum Astronomii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Jest to największy ośrodek astronomii obserwacyjnej w Polsce. W Centrum znajduje się największy w Polsce 90- centymetrowy zwierciadlany teleskop optyczny Schmidta-Cassegraina oraz zbudowany w Polsce, trzeci co do wielkości w Europie, potężny 32 metrowy radioteleskop RT-4.

Ogromny rozwój Gminy Łysomice w ostatnich latach został doceniony w 2010 roku, gdzie w rankingu gazety „Wspólnota”, Gmina Łysomice pod względem sukcesu finansowego, ekonomicznego i infrastrukturalnego zajęła 7 miejsce w Polsce. Natomiast w Rankingu Zrównoważonego Rozwoju JST, nasza gmina znalazła się na 18 miejscu wśród 2479 jednostek samorządowych w Polsce.

Niestety gdzieś mi się zapodziało zdjęcie.

10. Dziesiąty list zamykajacy zestaw przesyłek to list odmowny od Gminy Kozłowo.





Za wszystkie przesyłki 
BARDZO DZIĘKUJEMY!!!