Dziś o 16 był listonosz z 5 przesyłkami. Cztery przesyłki miały list- to bardzo miłe ze strony nadawców. Dobrze nie będę długo zwlekać... Zaczynamy.
1. Pierwsza przesyłka od Powiatu Lubartowskiego.
Powiat lubartowski - powiat w Polsce (województwo lubelskie), utworzony w1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miastoLubartów.
W skład powiatu wchodzą:
- gminy miejskie: Lubartów
- gminy miejsko-wiejskie: Kock, Ostrów Lubelski
- gminy wiejskie: Abramów, Firlej, Jeziorzany, Kamionka, Lubartów, Michów,Niedźwiada, Ostrówek, Serniki, Uścimów
- miasta: Lubartów, Kock, Ostrów Lubelski
W roku 1869 w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w zaborze rosyjskim cztery miejscowości powiatu utraciły prawa miejskie: Kamionka, Firlej,Michów i Jeziorzany
W przesyłce było:
- -2 długopisy
- -mapa
- -pins
- -odblask
- -jojo
- -smycz
- broszura
2. Druga przesyłka była od sieci sklepów Kaufland
Kaufland Stiftung & Co. KG – sieć sklepów należących do niemieckiej grupy Schwarz obejmującej także sieć sklepów Lidl.
Kaufland działa w Niemczech, Czechach, na Słowacji, w Polsce, Chorwacji,Rumunii oraz Bułgarii. Pierwszy sklep w Polsce otwarto w Stargardzie w 2001 roku. W tym samym roku uruchomiono sklepy Kaufland we Wrocławiu przy ulicy Legnickiej oraz w Legnicy przy ulicy Iwaszkiewicza. We wszystkich tych krajach zatrudnionych jest 119 000 pracowników oraz funkcjonuje obecnie ok. 1000 sklepów firmy[1].Sklepy sieci Kaufland zaliczają się do obiektów handlowych o dużej powierzchni (od 2500 do 12000 m2), z niewielką galerią handlową.W listopadzie 2013 na terenie Polski działało 168 sklepów sieci Kaufland oraz 3 centra dystrybucyjne – w Woli Krzysztoporskiej, Gliwicach oraz Bydgoszczy[2].Sklepy sieci w innych krajach funkcjonują, poza nazwą "Kaufland", także jako markety "Handelshof" oraz "Kaufmarkt".Główna siedziba Kaufland Polska Markety Sp. z o.o. Sp. k. znajduje się we Wrocławiu przy Alei Armii Krajowej 47.
W przesyłce było:
- 2 żetony do wózka
- 2 smycze
- 2 długopisy
- list
3. Trzecia przesyłka jest od Urzędu Miasta i Gminy Gostyń
Gostyń – miasto w województwie wielkopolskim, w powiecie gostyńskim, nad Kanią, położone około 60 km na południe od Poznania, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Gostyń. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do woj. leszczyńskiego.
WARTO ZOBACZYĆ !!!
- Fara- Gotycki kościół farny pw. św. Małgorzaty w Gostyniu wzniesiono w XV wieku. Budowla miała również charakter obronny.
- Ratusz- Nie zawsze na przestrzeni wieków siedzibą władz miejskich Gostynia był ratusz. Istniał w średniowieczu oraz w XVII i XVIII wieku. Od końca XVIII do połowy XIX stulecia nie było budynku pełniącego taką funkcję.
- Rynek- Rynek w Gostyniu istnieje od czasów średniowiecza. Jego wielkość, kształt i promieniście rozchodzące się drogi, świadczą o lokacji miasta na prawie magdeburskim.
- Szpital- W tym budynku w latach 1841-1846 mieściła się siedziba Kasyna Gostyńskiego, pierwszego stowarzyszenia pracy organicznej w Wielkopolsce.
- Muzeum- Budynek wzniesiono w 1903 roku jako Szpital św. Ducha, który był utrzymywany i nadzorowany przez proboszcza starogostyńskiego. Od 1936 roku był to „Zakład Kościelny Schronisko dla Starców pw. św. Ducha”.
- Strzelnica- Budynek powstał w 1896 roku. Do wybuchu II wojny światowej był siedzibą Kurkowego Bractwa Strzeleckiego. Obok mieściła się strzelnica, stąd potoczna nazwa obiektu.
- Hotel Polonia- W końcu XIX wieku w miejscu tym Żyd Pinkus Wacht prowadził hotel i oberżę. Na początku XX stulecia budynek stał się własnością Niemca Dohmena. Dokonał on przebudowy i w 1906 roku otworzył hotel „Dohmen”. Pod taką nazwą działał do 1918 roku.
- Kino- Budynek obecnego kina powstał w 1935 roku, przy ówczesnej ulicy Dobramyśl, jako Dom Świetlica im. Józefa Piłsudskiego, należący do Związku Strzeleckiego w Gostyniu.
- Biblioteka- W 1934 roku Towarzystwo Czytelni dla Kobiet wzniosło tu okazałą siedzibę. Projektantem był architekt Lucjan Michałowski z Poznania. W gmachu mieściła się biblioteka.
Towarzystwo działało do 1939 roku.
W 1947 roku budynek stał się siedzibą Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gostyniu. Pierwszym jej kierownikiem został Piotr Laurentowski.
Gmach przebudowano w latach 1969-1972. Dobudowano kondygnację i powiększono.
Dziś obiekt jest siedzibą gostyńskiej Biblioteki Publicznej. - Bomboniera- Budynek powstał na przełomie XIX i XX wieku.
Do roku 1919 mieścił się tutaj hotel „Kaiserhof”, którego właścicielem był Oskar Gabriel. Jego następca, Józef Szyszka, otworzył tu hotel „Resursa” z restauracją. - Hotel Czabajski
- Kościół pw. Św. Ducha
- Najstarsza szkoła
- Starostwo
- piłkę plażową
- ołowek giętki
- puzzle/układanka
- brelok
- opaska odblaskowa
- mapa
- informator
- list
4. Czwarta przesyłka była od Parku Narodowego w Borach Tucholskich
Park Narodowy „Bory Tucholskie” – jeden z 23 parków narodowych na terenie Polski i 11 na nizinach. Utworzony w 1996 r., znajduje się na terenie województwa pomorskiego, w powiecie chojnickim, w granicach gmin Chojnice i Brusy. Siedzibą dyrekcji Parku jest miejscowość Charzykowy, położona 3 km od Chojnic.
Powierzchnia leśna Parku obejmuje jedynie 1,9% całkowitej powierzchni leśne Borów Tucholskich. Stanowi to obszar o powierzchni 3800 ha, zajmujący blisko 83% powierzchni Parku. Dominują siedliska borowe, zajmujące 98% spośród wszystkich siedlisk leśnych.
W przesyłce znalazłam:
- list
- 2 pocztówki
5. Ostatnia na dziś przesyłka jest od Zespół Parków Narodowych Województwa Śląskiego
Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego powstał 1 stycznia 2000 r. na mocy Rozporządzenia nr 222/99 Wojewody Śląskiego z 16 listopada 1999 r. ale poszczególne parki powstały dużo wcześniej, bo już w latach 80- tych.
Parki Krajobrazowe utworzone zostały aby praktycznie wdrażać w nich ideę rozwoju zrównoważonego, a szczegółowe cele można określić następująco:
- zachowanie najcenniejszych zasobów i cech środowiska przyrodniczego
- zabezpieczenie równowagi ekologicznej poprzez dostosowanie rozwoju społeczno- gospodarczego do uwarunkowań przyrodniczych
- ochrona zasobów, walorów historycznych i kulturowych
- rozwój edukacji środowiskowej skierowanej do różnych grup odbiorców
- zapewnienie dostępności terenów o wysokiej atrakcyjności poprzez kanalizowanie ruchu turystycznego i zagospodarowanie tras
- promowanie walorów Parku
- zabezpieczenie równowagi ekologicznej poprzez dostosowanie rozwoju społeczno- gospodarczego do uwarunkowań przyrodniczych
- ochrona zasobów, walorów historycznych i kulturowych
- rozwój edukacji środowiskowej skierowanej do różnych grup odbiorców
- zapewnienie dostępności terenów o wysokiej atrakcyjności poprzez kanalizowanie ruchu turystycznego i zagospodarowanie tras
- promowanie walorów Parku
Zgodnie ze Statutem, Zespołem Parków kieruje Dyrektor. Aparatem wykonawczym Dyrektora jest Biuro Zespołu Parków z siedzibą w Będzinie.
W skład Biura Zespołu Parków wchodzą jego Oddziały z siedzibami w Kalinie, Rudach, Smoleniu oraz w Żywcu, którymi bezpośrednio kierują Kierownicy Oddziałów. Oddziały Biura zachowują samodzielność w zakresie bezpośredniej realizacji ochrony przyrody ożywionej i nieożywionej oraz ochrony krajobrazu i dóbr kultury na terenie poszczególnych parków krajobrazowych.
W przesyłce był:
- list
- informator
Dziękuje za wszystkie przesyłki oby było ich więcej!
Pozdrawiam!!!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz