środa, 12 października 2016

Wtorkowa 1 przesyłka

Witajcie!!!

Dziś niestety tylko jedna przesyłka...

1. Jedyna przesyłka na dziś jest od  Urzędu Miejskiego w Kole.

Koło miasto w województwie wielkopolskim, w Kotlinie Kolskiej, nad Wartą; siedziba powiatu kolskiego i gminy Koło. W 2012 r. miasto liczyło 23 064 mieszkańców. Położone przy drodze krajowej nr 92 i linii kolejowej Poznań – Warszawa.

W przesyłce było:
  • ksiażeczka dla dzieci
  • 2 informatory 
  • breloczek


Dziękujemy!!!

Poniedziałkowe 2 przesyłki

Cześć :) To znowu ja :D

Dziś mamy 2 przesyłki które własnie zaczynam opisywać...

1. Pierwsza przesyłka jest od Nadleśnictwo Przasnysz.

Nadleśnictwo Przasnysz znajduje się w północnej części województwa mazowieckiego, na terenie powiatów: przasnyskiego, mławskiego i ciechanowskiego.

  Pod względem fizyczno-geograficznym obszar Nadleśnictwa zalicza się do podprowincji Nizin Środkowopolskich, makroregionu Niziny Północnomazowieckiej, mezoregionów: Wyniesienia Mławskie (większa część Nadleśnictwa), Wysoczyzna Ciechanowska (południowa część Nadleśnictwa) i Równina Kurpiowska (wschodnie skrawki Nadleśnictwa). Wzniesienie Mławskie to zespół wyrazistych form kemowych i morenowych pomiędzy Mławą a Przasnyszem, przekraczających w kilku miejscach wysokość 200 m n.p.m. (Dębowa góra 236m). Wysoczyzna Ciechanowska, której północny fragment leży w zasięgu terytorialnym Nadleśnictwa Przasnysz, ma charakter wybitnie rolniczy. Teren położony jest w zasięgu zlodowacenia Środkowopolskiego. W części południowej i zachodniej obszar ten zalicza się do trzeciego stadium recesyjnego zwanego stadium Wkry, a od północy i wschodu do najmłodszego w glacjale stadium mławskiego.

 Nadleśnictwo położone jest na prawym brzegu zlewni górnego i środkowego biegu rzeki Orzyc.


Terytorialny zasięg Nadleśnictwa rozciąga się w linii równoleżnikowej na długości 35 km a w linii południowej 45 km i obejmuje swym zasięgiem ok. 1314 km². Wysokość waha się od 102 m.n.p.m. (w okolicach uroczyska Helenowo Stare) do 236 m.n.p.m. na wzgórzach „Gór Dębowych" w leśnictwach Jarzynny Kierz i Lipowiec.

W przesyłce było:

  • 2 odblaski
  • 3 ksiażeczki dla dzieci
  • 5 ołówków
  • 4 magnesy
  • 2 plany lekcji
  • informator
  • 4 pacynki na palce
  • 2 linijki papierowe
  • jeze



2. Druga i ostatnia przesyłka na dziś jest od Powiatu Łosickiego

W przesyłce było:
  • informator



DZIĘKUJEMY!!!

Piątkowe 5 przesyłek

Witajcie ;))
Paczki jak narazie mnie nie opuszczają i codziennie jest coś od listonosza. Całkiem pokaźne dzisiejsze przesyłeczki ;) Jest czym nacieszyć oko i moje i dzieci.

1. Pierwsza przesyłka od Nadleśnictwo Skrwilno.

Nadleśnictwo Skrwilno jest jednostką administracyjno-gospodarczą Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu zarządzającą gruntami Skarbu Państwa o powierzchni ogólnej wynoszącej 20103,53 ha - stan na 1.01.2016 r.

Podzielone jest na trzy obręby:

    Skępe – 10 018,75 ha
    Skrwilno – 5 355,98 ha
    Urszulewo – 4 728,80 ha


Nadleśnictwo Skrwilno leży w południowo-wschodniej części RDLP w Toruniu. Graniczy z Nadleśnictwami: Brodnica, Golub-Dobrzyń, Dobrzejewice, Włocławek, (RDLP Toruń); Płock (RDLP Łódź); Lidzbark, Dwukoły (RDLP Olsztyn).


W przesyłce znaleźliśmy:
  • notesik z długopisem
  • latarka z otwieraczem
  • kredki ołówkowe
  • kredki świecowe
  • 2 linijki drewniane
  • ołówek
  • smycz
  • mapa
  • torba papierowa
  • informator
  • długopis
  • mini naklejki samoprzylepne


DZIĘKUJEMY !!! ;)

2. Druga przesyłka jest od firmy Polskie Nici.

Mamy przyjemność poinformować, że kontynuujemy wieloletnie tradycje Nowej Soli sięgające XIX wieku związane z produkcją szerokiej gamy nici.
Zakład Produkcji Nici “NITKA” zatrudnia doświadczonych specjalistów dzięki którym produkuje wyroby wysokiej jakości w oparciu o park maszynowy oraz sprawdzone technologie.
Właściwe procedury oraz wysokiej jakości surowiec przyczynia się do uzyskania nici o najwyższych cechach użytkowych.
Zadowolenie Naszych klientów jest dla nas najważniejsze, dlatego koncentrujemy się na ścisłej współpracy z klientami oraz sprawnej dystrybucji.
Łącząc doświadczenie z profesjonalnym marketingiem chcemy dostarczyć produkt atrakcyjny cenowo, w pełni zaspakajający potrzeby Klienta.


Serdecznie zapraszamy do współpracy.

W przesyłce było:

  • 12 sztuk nici 


3. Trzecia przesyłka jest od Gminy Górzyca

Gmina Górzyca leży w północno-zachodniej części województwa lubuskiego. Od północy graniczy z gminami Słońsk i Kostrzyn, od północnego-wschodu z gminą Słońsk, od południowego-wschodu z gminą Ośno Lubuskie, a od południa z gminą Rzepin i Słubice. Zachodnią granicę gminy stanowi granica państwa.
Teren gminy położony jest w miejscu krzyżowania się trzech mezoregionów: Kotliny Gorzowskiej, Doliny Odry Środkowej i Wzgórz Osieńsko-Sulechowskich. Kotlina Gorzowska jest zachodnim fragmentem Pradoliny Wisły i obejmuje północny fragment gminy. Można w niej wyróżnić terasę denną - płaską, podmokłą, poprzecinaną licznymi rowami melioracyjnymi oraz terasę średnią, pokrytą piaskami wydmowymi. Na południu łączy się ona z rynną polodowcową. 

Wzdłuż zachodniej granicy gminy, na długości ok. 15 km, płynie rzeka Odra. Dolinę Odry, odgrodzoną wałem, odwadnia Kanał Czerwony (Rącza Struga) oraz jego dopływy. Kanał ten wpada do Warty pod Kostrzynem.

W przesyłce było:

  • 2 breloczki
  • 2 pinsy



4. Czwarta przesyłka była od Gminy Rychtal.

Gmina Rychtal położona jest w zachodnio–południowej części powiatu kępińskiego przy drodze krajowej nr 39 która łączy Wielkopolskę ze Śląskiem Opolskim. Gmina ma charakter rolniczy, dominują  pola i lasy, które stwarzają  dogodne warunki dla  licznej zwierzyny łownej i zbieractwa oraz wypoczynku i rekreacji. Siedzibą gminy  jest wieś  Rychtal posiadająca zabudowę miejską. Administracyjnie Gmina dzieli się na 10 sołectw. Zajmuje powierzchnię 9.675 ha i liczy około 4 tysięcy mieszkańców.

Oferuje dobre warunki do wypoczynku, uprawiania sportów i rekreacji, poprawiane poprzez ciągły rozwój bazy turystyczno–wypoczynkowej. Gmina posiada kompleks sportowy: halę, boisko, boiska orlik, ścieżki rowerowe i działki rekreacyjne.

Z uwagi na dogodne położenie gminy i dużą powierzchnię lasów bogatych w runo leśne i zwierzynę mamy zdrowe i nieskażone środowisko, które stwarza dogodne warunki do wypoczynku. Znajduje się tu rezerwat przyrody „Studnica”, położony w głębokiej dolinie rzeki Studnica.  Jest to bór mieszany z udziałem potężnych świerków rosnących  na północnej granicy naturalnego zasięgu, w runie rośliny rzadkie i chronione. Okoliczne lasy są matecznikiem tzw. Sosny Rychtalskiej, której nasiona są znane i wykorzystywane w całej Polsce.

Gmina Rychtal stwarza dogodne warunki dla rozwoju przedsiębiorczości – posiada tereny pod działalność gospodarczą. Dominuje przemysł meblarski i metalowy. Dodatkową  atrakcją są liczne zabytki; najciekawsze mają charakter sakralny. W Rychtalu do ciekawych zabytków należy kościół z lat 1784-85, w którym znajduje się późnogotyckie prezbiterium i ołtarz barokowy z XVII w. Piękny jest także Ratusz z XIX w. W Skoroszowie znajduje się murowany, barokowy pałac biskupów wrocławskich z 1700 r., w Proszowie drewniany kościół  z 1711 r.,a w Krzyżownikach  w tamtejszym kościele  z 1751 znajduje się cenna  rzeźba gotycka Matki Boskiej z Dzieciątkiem z lat około 1400.

Najważniejsze inwestycje zrealizowane w ostatnich latach przy wykorzystaniu środków  pomocowych to: budowa środowiskowej hali sportowej, boiska orlik, rozbudowa kanalizacji sanitarnej, modernizacja dróg gminnych, remonty świetlic wiejskich (Rychtal, Krzyżowniki, Proszów, Wielki Buczek, Sadogóra, Darnowiec, Skoroszów, Drożki),  budowa placów zabaw dla dzieci.

Na terenie Gminy Rychtal funkcjonują 3 szkoły podstawowe, w tym 2 z oddziałami przedszkolnymi, gimnazjum i  przedszkole 4 oddziałowe. Gminna Biblioteka  Publiczna z czytelnią stwarza warunki do rozwoju masowego czytelnictwa, działa tam też pracownia ORANGE która jest  miejscem spotkań dzieci i młodzieży, a czasami dorosłych.

Sport opiera się na  zespole piłki nożnej (GKS Rychtal – Skoroszów) i  sekcji siatkarskiej Krzyżowniki.


Gmina Rychtal od 2004 roku współpracuje z węgierską gminą KÖMLÖ w rejonie Eger.

W przesyłce było:
  • list
  • pocztówka



5. Piąta i ostatnia na dziś przesyłka jest od Gminy Regimin.

Gmina Regimin zajmuje powierzchnię 111 km², co stanowi 10,4% powierzchni powiatu ciechanowskiego. Na jej terenie zamieszkuje 5025 osób, średnia gęstość zaludnienia wynosi więc 45,3 osoby/km². Jest to jeden z najwyższych wskaźników w gminach powiatu ciechanowskiego.

 Ogromny wpływ na tendencje rozwojowe gminy, jej sytuację demograficzną, sytuację bytową ludności oraz rozwój sfery usług ma bliskość miasta Ciechanowa. Jest to centralny ośrodek subregionu ciechanowskiego, posiadający duże perspektywy rozwojowe i silnie uzależniający od siebie tereny leżące w jego pobliżu. Oba centra administracyjne – siedzibę gminy i powiatu, dzieli odległość 8 kilometrów, zaś granice administracyjne jednostek – jedynie 2 kilometry. Południowe obszary gminy (miejscowości Grzybowo, Lekowo, Pniewo Czeruchy, Pawłowo) stały się obszarami intensywnego rozwoju osadnictwa i budownictwa jednorodzinnego, co wynika w dużej mierze z bliskości Ciechanowa.
  Gmina Regimin posiada typowo rolniczy charakter. Obszary użytków rolnych w 98,6% znajdują się w posiadaniu rolników indywidualnych. Przeważają gospodarstwa o średniej wielkości – od 10 do 20 ha, ale widoczna jest proces likwidacji gospodarstw małych – do 5 ha – i powiększanie areału wysokospecjalistycznych i nowoczesnych gospodarstw rolnych.
  Cechą charakterystyczną gminy są duże zasoby wód podziemnych, których wydajność obliczana jest na 1100 m³/godzinę. Wynika to z faktu, że ok. 80% obszaru gminy położonych jest nad Głównym Zbiornikiem Wód Podziemnych „Górna Łydynia”, którego całkowity obszar wynosi ok. 200 km².
  Strategia Rozwoju Województwa Mazowieckiego zakłada, że na terenie gminy zbudowany zostanie zbiornik wodny na rzece Łydyni o obszarze ok. 89 ha i położony całkowicie w granicach administracyjnych gminy Regimin. Stwarza to szansę na intensywny rozwój turystyki i wypoczynku oraz pozyskanie energii elektrycznej z hydroelektrowni zlokalizowanej w zaporze wodnej.
  Przez obszar gminy przebiega gazociąg tranzytowy Jamał – Europa Zachodnia, zaś w miejscowości Lekowo zlokalizowana jest Tłocznia Gazu „Ciechanów”, będąca największym zakładem pracy na terenie gminy.
  W 2008 roku w rejestrze działalności gospodarczej prowadzonej przez Wójta Gminy zarejestrowanych było 144 podmioty gospodarcze, prowadzące działalność produkcyjną, usługową, budowlaną i transportową. Do największych zakładów zaliczają się przedsiębiorstwa przetwórstwa rolnego: Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „Europa” Jana Tomczykowskiego (masarnia) i Zakład Piekarniczy Włosty Pawła Dębca. Swój zakład przetwarzania plastiku posiada w Regiminie spółka „SIMIO” zarejestrowana w Warszawie.
  Ostatnie lata to intensywny rozwój oświaty i sportu na terenie gminy. Modernizacje i doposażenie szkół, budowa nowoczesnej Hali sportowej oraz innej tego typu infrastruktury spowodowały, że w obu tych dziedzinach życia społecznego gmina Regimin należy do czołówki województwa mazowieckiego.

  Posiadane tereny pod budownictwo jednorodzinne, unikalne na Mazowszu walory krajobrazowo-przyrodnicze oraz nieskażone środowisko powodują, że pod względem inwestycyjnym, szczególnie w zakresie turystyki i usług, gmina Regimin jest jedną z najatrakcyjniejszych na Północnym Mazowszu.



W przesyłce było:
  • 3 pocztówki



DZIĘKUJEMY!!!

Piątkowa nagroda

Dziś mamy 7.10.2016r  Otrzymaliśmy dziś nagrodę od Mały koncert Życzeń TVS i zespołu Tulinki.  Pozdrawiamy bardzo serdecznie <3
oto ona:


 Zapraszamy do oglądania premierowych odcinków Małego Koncetru Życzeń  w każdą sobotę o 9.55
 oraz powtórek od pon-pt 8.55 na kanale TVS.

Czwartkowe 4 przesyłki

Witajcie !!!

Dalej nadrabiamy zaległości a tak ich dużo ehh ;)

1. Pierwsza przesyłka od pewnej firmy.

W przesyłce było:
  • 2 notesiki
  • 2 smycze
  • 2 długopisy


Dziękujemy!!!

2. Druga przesyłka jest od Nadleśnictwa Sarbia.

Nadleśnictwo Sarbia jest jednym z dwudziestu nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile.

Nadleśnictwo znajduje się w województwie Wielkopolskim na terenach powiatów: czarnkowsko-trzcianeckiego, chodzieskiego, pilskiego i obornickiego. Lasy Nadleśnictwa Sarbia położone są na terenie gmin: Chodzież, Ujście, Czarnków, Połajewo i Ryczywół oraz dwóch miast: Ujście i Czarnków. Swym zasięgiem nadleśnictwo obejmuje ok 450 km2.

Zachodnia i północna granica Nadleśnictwa Sarbia przebiega po linii Noteci, a przez obszar nadleśnictwa przebiegają ważne trasy komunikacyjne takie jak: droga krajowa nr 11 (na odcinku z Ujścia w kierunku Chodzieży), droga wojewódzka nr 182 (Czarnków-Ujście), droga wojewódzka nr 183 (Sarbia-Chodzież), droga wojewódzka nr 178 prowadząca z Czarnkowa do Poznania.


Siedziba Nadleśnictwa Sarbia to budynek administracji leśnej z początku XX wieku znajdujący się w zabytkowym parku z okresu XVIII wieku w miejscowości Sarbka. W ostatnim czasie rozpoczęły się prace nad rewitalizacją parku i udostępnieniem jego walorów społeczeństwu.

W przesyłce było:

  • mapa
  • informator
  • smycz



3. Trzecia przesyłka jest od Urzędu Miasta i Gminy Grabów nad Prosną

Miasto i Gmina Grabów nad Prosną leży w Kotlinie Grabowskiej, będącej Pradoliną Prosny należącej do Niziny Środkowo-Warciarskiej, położonej na pograniczu Wielkopolski i Śląska. Miasto Grabów leży na wschodnim skraju Wzgórz Ostrzeszowskich- części Wału Trzebnickiego, nad rzeką Prosną. Krzyżują się tu drogi wojewódzkie: 447 Antonin- Grabów-Kraszewice; 449 Ostrzeszów- Grabów- Błaszki,450 Kalisz-Grabów- Wieruszów.

     Miasto i Gmina Grabów nad Prosną sąsiaduje od wschodu z gminami: Kraszewice, Czajków, Galewice; od południowego-wschodu z gminą Doruchów; od południa gminą Ostrzeszów; od zachodu z gminą Mikstat; od północy z gminą Sieroszewice.

     Administracyjnie należy do powiatu ostrzeszowskiego. Ogółem gmina liczy 8049 mieszkańców, w tym miasto – 2060 oraz teren wiejski- 5989 mieszkańców.

     Powierzchnia gminy wynosi 123,55 km2. Gminę stanowi miasto Grabów nad Prosną oraz 16 wsi sołeckich: Bobrowniki, Bukownica, Chlewo, Dębicze, Giżyce, Grabów Pustkowie, Grabów Wójtostwo, Kopeć, Książenice, Kuźnica Bobrowska, Marszałki, Palaty, Siekierzyn, Skrzynki, Smolniki, Zawady.

Gmina Grabów nad Prosną wyróżnia się bogatym dziedzictwem kultury materialnej w postaci zabytków kultury sakralnej i świeckiej z których każdy ma swoją własną niepowtarzalną historię.

          Do najciekawszych zabytków na terenie Miasta i Gminy Grabów nad Prosną należą:

Grabów nad Prosną – Zespół klasztorny o.o. Franciszkanów,


  1. Kościół Klasztorny p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny,
  2. Klasztor budynki /część mieszkalna, biblioteka/,
  3. Grabów nad Prosną – Zespół kościoła parafialnego
  4. Kościół parafialny p.w. Serca Najświętszej Marii Panny i św. Mikołaja,
  5. Plebania,
  6. Grabów nad Prosną - krzyż przydrożny – rzeźby,
  7. Grabów nad Prosną – Zespół dworsko – parkowy,
  8. dwór (obecnie budynek administracyjny Urzędu Miasta i Gminy),
  9. rządcówka,
  10. park,
  11. Grabów nad Prosną - układ urbanistyczno – architektoniczny i archeologiczny,
  12. Grabów nad Prosną - dom Rynek Władysława Jagiełły 10
  13. Giżyce – Dwór Modrzewiowy /obecnie w bardzo złym stanie technicznym/,
  14. Giżyce – Kościół parafialny p.w. Przemienienia Pańskiego,
  15. Bobrowniki - kościół filialny św. Barbary i dzwonnica,
  16. Bukownica - kościół parafialny p.w. św. Filipa i Jakuba Apostoła,
  17. Bukownica - cmentarzysko kultury łużyckiej,
  18. Chlewo - kościół parafialny p.w. św. Marcina,
  19. Chlewo - grodzisko wczesnośredniowieczne,
  20. Smolniki - grodzisko wczesnośredniowieczne,
  21. Dom Pomocy Społecznej
  22. budynek gospodarczy – pralnia, hotel,
  23. spichlerz – wozownia,
  24. budynek gospodarczo – mieszkaniowy,


W przesyłce było:

  • pocztówka
  • pins
  • list
  • informator




4. Czwarta przesyłka jest od Gminy Iłża

Iłża – gmina miejsko-wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie radomskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie radomskim. Siedziba gminy to Iłża.

W przesyłce było:
  • informator



Za wszystkie przesyłki
DZIĘKUJEMY !!!

sobota, 8 października 2016

Poniedziałkowe 5 przesyłek

Dzień Dobry!!!

Dzisiaj zaprezentuje przesyłki z poniedziałku 3.10.2016r.
Trochę ich było bo aż pięć i całkiem fajne :)

1. Pierwsza przesyłka jest od Nadleśnictwa Cybinka.

Nadleśnictwo Cybinka zajmuje obszar o powierzchni 22 493,3 ha w rejonie należącym do najcieplejszych i zarazem ubogich w opady w Polsce.

Położone jest w trzech powiatach: krośnieńskim, słubickim i sulęcińskim, w północno-zachodniej części Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Zielona Góra, w makroregionie - Pojezierzy Łagowskich. Składa się z trzech obrębów (obręb leśny to część nadleśnictwa o drzewostanie rosnącym w podobnych warunkach ze wspólnym planem zagospodarowania lasu) : Białków, Rybaki, Radzików.
Cały obszar nadleśnictwa położony jest na równinie z nielicznymi pagórkami morenowymi (morena - materiał skalny transportowany przez lodowiec) i krawędziami dolin rzecznych. 
Nadleśnictwo leży w zlewniach (zlewnia - obszar, z którego wody spływają do jednej rzeki) Odry, Pliszki, Ilanki oraz Kanału Lubońskiego. 
Najniższy punkt (w wysokościach bezwzględnych) to 30,9 m n.p.m. znajduje się nad rzeką Pliszką, przy jej ujściu do Odry. Punktem najwyższym są okolice wsi Bargów - 109 m n.p.m. 
Tutejszy klimat ma głównie cechy klimatu atlantyckiego o łagodnych zimach, chłodnych latach i małej amplitudzie wahań temperatury. Jest to rejon należący do najcieplejszych i ubogich w opady w Polsce. Częstym zjawiskiem są, powtarzające się huraganowe wiatry wiejące z kierunków południowo-zachodnich i zachodnich.
Klimat nadleśnictwa jest korzystny dla rozwoju roślinności, dzięki łagodnym temperaturom. 

Obszar ten charakteryzuje się dużą lesistością oraz występowaniem licznych drzew - pomników przyrody.

W przesyłce było:

  • 3 książeczki dla dzieci
  • 3 informatory
  • 4 liski
  • 2 zestawy karteczek samoprzylepnych
  • 4 linijki



2. Druga przesyłka jest od Urząd miasta i gminy Miastko.

Miasto i gmina Miastko położone są w zachodniej części woj. pomorskiego (pow. bytowski) na granicy z woj. zachodniopomorskim. Walory krajoznawczo – turystyczne gminy Miastko tworzą tu istniejące warunki naturalne. Są to przede wszystkim silnie zróżnicowana rzeźba ze znacznymi deniwelacjami terenu, liczne wzgórza morenowe (dochodzące do +237,5m n.p.m. - Rozwaliny w Szybskich Górach) porośnięte lasami zasobnymi w runo leśne i zwierzynę łowną, teren z jeziorami polodowcowymi o czystych wodach obfitujących w ryby oraz bogata sieć rzeczna. Uzupełnieniem są atrakcyjne szlaki turystyki pieszej i rowerowej, które umożliwiają turystom dotarcie do osobliwości przyrodniczych i architektonicznych. Znaczna część gminy objęta została prawnymi formami ochrony przyrody. Obszary krajobrazu chronionego:
“Jezioro Bobięcińskie Wielkie ze Skibką Górą” i “Źródliskowy obszar rzek Brdy i Wieprzy na wschód od Miastka” charakteryzują się dużą lesistością i gęstą siecią wód powierzchniowych. Ich wartość podnoszą naturalne rezerwaty przyrody, liczne pomniki przyrody ożywionej i nieożywionej (stare drzewa i głazy narzutowe) oraz inne osobliwości przyrodnicze, a także cenne pamiątki historyczne i kulturowe

Największym atutem gminy jest jakość środowiska przyrodniczego o znacznym zróżnicowaniu topograficznym i fizjograficznym dzikiego, charakteryzującego się surowym pięknem terenu. Gmina Miastko oferuje poszukiwaną ciszę, harmonię mało przekształconego krajobrazu i możliwość bliskiego kontaktu z niezmienioną przez człowieka przyrodą. Stanowi krainę, gdzie można aktywnie spędzić wolny czas z dala od wielkomiejskiego zgiełku i pośpiechu. Czyste środowisko przyrodnicze, młodoglacjalna rzeźba terenu, zwarte kompleksy leśne, występowanie unikatowych jezior lobeliowych, obszary źródliskowe rzek Brdy i Wieprzy, znaczna ilość zabytków kultury materialnej i dostatecznie rozwinięta baza turystyczna pozwalają stwierdzić, że obszar gminy Miastko odznacza się atrakcyjnymi walorami przyrodniczymi i kulturowymi. Atrakcyjność turystyczną gminy Miastko zwiększają licznie występujące zabytki architektoniczne oraz stanowiska archeologiczne (grodziska i osady słowiańskie) sprzed wieków. Zabytki architektury pochodzą najczęściej z XVIII i XIX wieku. Są to: budowle sakralne, pałace, dworki, budynki mieszkalne i obiekty gospodarcze. Warto zwrócić uwagę na parki przypałacowe, podworskie i wiejskie z XIX w. Teren gminy odznacza się znaczną ich liczbą i oprócz tego, że zawierają wspaniałe kolekcje drzew rodzimych i egzotycznych, tworzą one przejście od walorów przyrodniczych do kulturowych.

Co warto obejrzeć ?

  1. kościół parafialny NMP Wspomożenia Wiernych – budowla późnobarokowa z 1730 r.budynek gospodarczy (dzisiejsza ul. Rybacka 12/16)
  2. cerkiew greckokatolicka pw. św. Włodzimierza i Olgi, przy dzisiejszej ul. Rybackiej – wybudowany w 1905 r. dom, adaptowany w latach 80. XX w. na świątynięgreckokatolicką
  3. kamienice przy dzisiejszych ulicach Armii Krajowej (kamieniczki z początku XX w.), Dworcowej (kamieniczki z lat 1923-1924), Kazimierza Wielkiego (Dom Pomorski – były hotel, dom nr 2 z początku XX w., dom nr 28 szachulcowo-murowany z końca XIX w.), Koszalińskiej (kamieniczki z secesyjnymi elewacjamiz początku XX w.) i Słowackiego (kamieniczki z XIX w.)
  4. wzniesiony tuż przed I wojną światową neogotycki budynek sądu z czerwonej cegły, połączony z Państwową Szkołą Muzyczną pierwszego stopnia im. Fryderyka Chopina (dzisiejsza ul. Armii Krajowej)
  5. budynek poczty z początku XX w. (dzisiejsza ul. Armii Krajowej)
  6. budynek Komendy Rejonowej Policji – neogotycki budynek z czerwonej cegły, w czasach socjalizmu mieściła się w nim siedziba Miejskiej Rady Narodowej i K.P.MO, a przed II wojną światową znajdował się tu Urząd Skarbowy i Celny
  7. neogotycki ceglany budynek dworca kolejowego z 1904 r. przy dzisiejszej ulicy Dworcowej
  8. kolejowa stacja wodna z 1900 r.
  9. wieża ciśnień na Zatorzu
  10. budynek Przedszkola nr 1 – otynkowany budynek szachulcowy z XVIII w.
  11. budynek Szkoły Podstawowej nr 1 – w okresie międzywojennym była tu Szkoła Miejska – podstawowa i średnia
  12. budynek Zespołu Szkół Ogólnokształcących – budynek dawnej Królewskiej Szkoły Tkackiej, gdzie w latach 1814-1873 kształcili się sukiennicy; w latach 1876-1920 mieścił się tu Zakład Przygotowujący do Stanu Nauczycielskiego; po II wojnie światowej w budynku rozpoczęło swoją działalność liceum ogólnokształcące; w latach 70. XX wieku dokonano modernizacji siedziby liceum – w ramach Społecznego Funduszu Budowy Szkół i Internatów dobudowano jedno piętro i salę gimnastyczną wraz z zapleczem
  13. okazały budynek starego młyna gospodarczego z początku XX w.
  14. Fabryka sukiennicza Ludwiga Ferdynanda Klatta – przy dzisiejszej ul. Fabrycznej. Założona w 1856 r.[18] W budynkach fabrycznych od roku 1962 działała Fabryka Rękawiczek i Odzieży Skórzanej. Później znajdowała się tam prywatna fabryka konfekcji skórzanej do 2008 roku.
  15. Fabryki sukiennicza Meschkego założona została w 1866 r. Budynek umiejscowiony był na zakręcie dzisiejszej ulicy Bolesława Chrobrego. Po II wojnie światowej wyposażenie fabryki Meschkego wywieziono w głąb ZSRR jako trofeum wojenne, a w budynkach umieszczono fabrykę mebli. Na początku XXI wieku zabytkowe zabudowania zostały zburzone[18]
  16. Fabryka sukiennicza Neumanna – pozostałości po kompleksie budynków na dzisiejszej ul. Zielonej po byłej fabryce sukienniczej Neumanna; fabrykę sukienniczą Neumanna założono w 1845 r. (była to już trzecia fabryka, jaką w owych czasach posiadało Miastko); fabryka spłonęła latem 1945 roku[18]
  17. 5-metrowy cokół pomnika w parku przed Urzędem Miasta i Gminy – po I wojnie światowej na cokole stał odsłonięty w 1926 r. pomnik upamiętniający poległych żołnierzy autorstwa Emila Cauera Młodszego przedstawiający rycerza w zakonnym płaszczu[19]. W latach 60. XX w. decyzją Prezydium Powiatowej Rady Narodowej sylwetkę rycerza usunięto z cokołu, a w jej miejsce umieszczono piastowskiego orła białego, zaś u podstawy cokołu – tablicę upamiętniającą „wyzwoleńczą” Armię Czerwoną z napisem: Chwała wyzwolicielom Ziemi Miasteckiej 3 III 1945. Na początku lat 90. XX w. tablicę pokryto tynkiem. W 2010 w ramach rewitalizacji parku cokół zdemontowano.
  18. cokół pomnika za kościołem NMP Wspomożenia Wiernych (od strony prezbiterium) – do końca II wojny światowej na cokole znajdowała się figura Otto von Bismarcka (świadectwem po dawnym pomniku są widoczne do dziś ślady po wyrytym na cokole napisie). Po wojnie na postumencie umieszczono figurę Chrystusa Króla

A w przesyłce było:


  • magnes
  • naklejka
  • smycz
  • 3 pocztówki




3. Trzecia przesyłka jest od Nadleśnictwo Myślibórz.

Nadleśnictwo Myślibórz jako jednostkę administracyjną Lasów Państwowych utworzono 01.01.1995r. z poprzedniego obrębu Dziczy Las i Myślibórz.


Nadleśnictwo Myślibórz jest nadleśnictwem jednoobrębowym o powierzchni ogólnej 13 021,41 ha, w tym powierzchnia leśna 12 076,38 ha. Zasięg terytorialny nadleśnictwa wynosi 675,96 km2. Grunty nadleśnictwa położone są w całości na obszarze województwa zachodniopomorskiego, na terenie trzech starostw powiatowych: Myślibórz, Gryfino, Pyrzyce.

Pod względem przyrodniczo leśnym leży w I krainie przyrodniczo leśnej-Bałtyckiej, dzielnicy Pojezierza Wałecko Myśliborskiego, mezoregionie Pojezierza Myśliborsko-Choszczańskiego. Sąsiadującymi nadleśnictwami graniczącymi z nadleśnictwem Myślibórz są nadleśnictwa: Gryfino, Choszczno, Barlinek, Różańsko, Mieszkowice, Chojna. Ukształtowanie terenu na którym położone jest nadleśnictwo nastąpiło podczas ostatniego zlodowacenia-Bałtyckiego i obejmuje moreny czołowe i denne co daje niepowtarzalny pagórkowaty krajobraz. Śladami działalności lodowca są też liczne jeziora głównie rynnowe ułożone w formie łańcuchów. Różnica wzniesień wynosi 61 m. Najwyżej położony punkt znajduje się w okolicy Przydarłowa 106,8 m.n.p.m. a najniżej jezioro Długie 49,5 m.n.p.m.
Klimat terenu nadleśnictwa posiada przewagę cech klimatu morskiego tj. mała amplituda temperatur rocznych.
Obecnie nadleśnictwo podzielone jest na 9 leśnictw i jedno gospodarstwo szkółkarskie.


W przesyłce było:
  • informator
  • długopis
  • ołówek


4. Czwarta przesyłka jest od Gmina Przykona.

 Gmina Przykona -Powierzchnia gminy wynosi, 111 km2. Na jej terenie znajdują się 33 miejscowości, które zamieszkuje łącznie 4250 mieszkańców. W środkowej części gminy znajduje się zbiornik wodny o powierzchni ok. 140ha. Na środku zbiornika znajduje się wyspa której powierzchnia wynosi ok. 3 ha. Wzdłuż wschodnich brzegów zbiornika rozpościera się duży kompleks lasów, którego część jest zaliczana do obszaru krajobrazu chronionego.



W przesyłce znaleźliśmy:

  • pocztówkę




5. Piąta i ostatnia na dziś przesyłka jest od Nadleśnictwa Jedwabno.


Nadleśnictwo Jedwabno położone jest w środkowej części województwa warmińsko-mazurskiego w gminach: Jedwabno, Pasym, Wielbark (powiat szczycieński),  Olsztynek, Purda (powiat olsztyński)  Janowo, Nidzica (powiat nidzicki).
Siedziba Nadleśnictwa mieści się w Jedwabnie, miejscowości gminnej leżącej około 45 km na południowy-wschód od Olsztyna.

Swym zasięgiem terytorialnym Nadleśnictwo Jedwabno obejmuje część Równiny Mazurskiej oraz Pojezierza Olsztyńskiego. Lasy Nadleśnictwa wchodzą w skład Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej, stanowiąc jej środkową i południową część.

Według regionalizacji przyrodniczo-leśnej Nadleśnictwo położone jest w Krainie II Mazursko-Podlaskiej w południowej części Dzielnicy 2 - Równiny Mazurskiej, a także (niewielki fragment) w południowo-zachodniej części Nadleśnictwa położony jest w zasięgu Krainy IV Mazowiecko-Podlaskiej, Dzielnicy 1 Niziny Północno-Mazowieckiej, Mezoregionie 1b Wysoczyzny Ciechanowsko-Płońskiej.

W przesyłce znaleźliśmy:
  • mapa
  • informator



Za wszystkie przesyłki 
DZIĘKUJEMY!!!

Piątkowe 6 przesyłek

Witajcie!!! Dalej nadrabiamy zaległości ;)

Pomimo zaległości na blogu to na fanpage fb staram się dodawać zdjęcia na bieżąco.
Zapraszam wiec również na facebooka jeśli bywacie niecierpliwi.


1. Pierwsza przesyłka od Gmina Miedzichowo.

Gmina Miedzichowo- to malowniczo położona gmina w powiecie nowotomyskim otoczona lasami i jeziorami. Tereny pokryte lasami zajmują aż 70% jej obszaru z przewagą drzewostanu iglastego. Część z nich znajduje się na terenie Pszczewskiego Parku Krajobrazowego.
Pod względem geograficznym gmina Miedzichowo zlokalizowana jest w zachodniej części Wielkopolski w Powiecie Nowotomyskim.  Siedziba gminy znajduje się w Miedzichowie położonym w odległości 19 km od Nowego Tomyśla i 81 km od Poznania. Atutem jest dobre położenie względem szlaków komunikacyjnych. Przez środek gminy przebiega z zachodu na wschód międzynarodowa droga E 30, natomiast autostrada A2 to z pewnością jedno z ważniejszych wydarzeń na naszym terenie, a zarazem kolejny atut dla rozwoju gospodarczego regionu. Na terenie gminy znajduje się wjazd i zjazd z autostrady A2 (tzw. węzeł nowotomyski).

Co warto obejrzeć w Gminie Miedzichowo?

  1. Wieża Marii w Pąchach
  2. Budownictwo olęderskie
  3. Trasa turystyczna MOKRZYZNY
  4. Kościół Parafialny pw. św. Stanisława Biskupa w Miedzichowie
A w przesyłce dzieci znalazły:
  • 2 breloczki
  • 2 dlugopisy
  • 2 opakowania kredek
  • list
  • torebka papierowa
  • 2 notesiki
  • recznik w woreczku (nasz pierwszy ;))
  • mapa
  • broszura



2. Druga przesyłka była od Miasta Wągrowiec

Wągrowiec znajduje się w północno-wschodniej Wielkopolsce, 55 km na północ od Poznania i 40 km od Gniezna, 70 km od Bydgoszczy i 60 km od Piły, w połowie drogi Warszawa-Berlin. Jest siedzibą powiatu wągrowieckiego. Położone jest na południu Pałuk - regionu historycznego i etnograficznego, posiadającego naukowo potwierdzone cechy najstarszego obszaru osadnictwa polskiego. Wągrowiec leży też na Szlaku Cysterskim, utworzonym w 1990 roku decyzją Rady Europy oraz na Szlaku Piastowskim.

Zajmuje powierzchnię 17,9 km kwadratowych, w tym 13,8% to tereny zielone oraz 8,3% to powierzchnia rzek i jezior.

Miasto stanowi węzeł dróg wojewódzkich i powiatowych oraz węzeł kolejowy. Znajduje się w pobliżu ważnych szlaków komunikacyjnych umożliwiających dojazd do:

międzynarodowego portu lotniczego "Ławica" w Poznaniu, drogi krajowej  nr 11 (Poznań-Koszalin) i autostrady A2, oraz;
drogi wojewódzkiej nr 241 Wągrowiec-Rogoźno, która umożliwia szybki i łatwy dojazd do drogi krajowej nr 11 (Poznań-Koszalin) oraz w kierunku Bydgoszczy;
drogi wojewódzkiej nr 196 Wągrowiec-Poznań;
linii kolejowej nr 356 Poznań-Wągrowiec, aktualnie modernizowanej, która umożliwi łatwy i szybki dojazd do Poznania

Co warto obejrzeć ?
  1. Skrzyżowanie rzek
  2. Klasztor pocysterski z końca XVIII wieku i kościół pw Wniebowzięcia NMP
  3. Pomnik ks. Jakuba Wujka
  4. Kościół farny pw. św. Jakuba Apostoła
  5. Piramida Łakińskiego
  6. Muzeum regionalne
  7. Tańcząca fontanna na rynku
  8. Wieża widokowa
  9. Lodowa fontanna
  10. Kościół poewangelicki
  11. Jezioro Durowskie
  12. Bunkier z czasów II wojny światowej
  13. Lapidarium żydowskie
  14. Rezerwat Dębina
  15. Kościół w Tarnowie Pałuckim
  16. Kamień św. Wojciecha
  17. Grobowiec Keglów
A w przesyłce było:

  • 2 magnesy
  • mapa
  • pokal
  • długopis
  • smycz
  • kawa w pięknym woreczku
  • informator


3. Trzecia przesyłka jest od Gminy Drzycim

Gmina Drzycim leży w północnej części województwa kujawsko-pomorskiego, w powiecie świeckim. Dokładniej w otulinie Borów Tucholskich. Południowa część gminy wchodzi w skład Świeckiego Obszaru Chronionego Krajobrazu, północna – Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Gmina Drzycim posiada charakter rolniczy oraz duże walory turystyczne, jej powierzchnia wynosi 108 km2, zamieszkuje ją około 5.200 osób. Etnograficznie należy do Kociewia. W 11 sołectwach skupionych jest 19 wsi. Użytki rolne stanowią 50%, a lasy ponad 33%. Do ważniejszych rzek należy Wda zwana potocznie “Czarną Wodą”. Przez Gminę przebiega droga wojewódzka nr 239 oraz linia kolejowa Laskowice – Chojnice. System oświaty jest oparty na jednym gimnazjum, dwóch szkołach podstawowych oraz przedszkolu. Ważniejszymi instytucjami są: komisariat policji, poczta, przychodnia, apteka, bank oraz biblioteka. Działalność gospodarczą prowadzi około 150 firm. Gmina dysponuje terenami pod budownictwo mieszkaniowe.

A w przesyłce było:
  • mapa
  • długopis
  • odblask


4. Czwarta przesyłka jest od Nadleśnictwa Manowo

Nadleśnictwo Manowo położone jest w północno-wschodniej części województwa zachodniopomorskiego , 10 km na południe od Koszalina, w powiecie koszalińskim.Gospodarkę leśną prowadzi poprzez podległe leśnictwa na terenie gmin: Manowo, Polanów, Świeszyno i Sianów. Graniczy z Nadleśnictwami: od południa z Polanowem i Bobolicami, od zachodu z Tychowem i Białogardem, od strony wschodniej i północnej z Karnieszewicami.

W przesyłce było:
  • mapa
  • informator
  • breloczek
  • 2 ołówki


5. Piąta przesyłka jest od  Gminy Lisków.
Lisków – gmina wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie kaliskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie kaliskim. Siedziba gminy to Lisków. Według danych z 31 grudnia 2014 gminę zamieszkiwało 5318 osób.

Co warto zwiedzić ?
  1. Kościół Parafialny p. w. Niepokalanego poczęcia NMP w Strzałkowie 1754r., drewniany, restaurowany 1884-85, 1-nawowy, wyposażenie wnętrza barokowe z ok. 1754, w ołtarzu gł. Obraz Wniebowzięcia NMP XVII w., dzwonnica, kon. XIX w.,mu.(we wsi Strzałków, która była niegdyś gminą ).
  2. Kościół Parafialny p.w. Wszystkich Świętych w Liskowie, 1899, mur., nieotynkowany neogotycki, kwadratowa wieża
  3. Grota przy kościele, po 1945(?) kam., wewnątrz pomalowane figury Matki Boskiej i św. Bernadety,
  4. Pomnik na placu przed kościołem, 1940(?), rzeźba ks. prałata Wacława Blizińskiego (1870-1944), proboszcza, społecznika, inicjatora gospodarczych osiągnięć wsi, w narożnikach cokółu postacie czterech wieśniaków
  5. Dom Dziecka z 1935 prowadzony wówczas przez Siostry Służebniczki NMP, obenie siedziba Domu Dziecka i Domu Pomocy Społecznej
  6. Dom Ludowy, 1908, obecnie Siedziba Banku Spółdzielczego Ziemi Kaliskiej oddziału w Liskowie
  7. Figura Serca Jezusowego przy rozwidleniu dróg,1935 r. na murowanym cokole napis, ogrodzenie metalowe
  8. Kopiec przeworski - grodzisko stożkowate wraz ze strefą ochrony konserwatorskiej we wsi Chrusty.
  9. Gimnazjum 2001, budynek zaadoptowany po Szkole Spółdzielczo Rolniczej w Liskowie z 1913
  10. Cmentarz Parafialny przy szosie do Turku, pow. 1,5ha, drzewostan w wieku 80-90lat

W przesyłce było:
  • 4 pocztówki


6. Szósta ostatnia przesyłka jest od Nadleśnictwa Mieszkowice.

Nadleśnictwo Mieszkowice położone jest w południowo-zachodniej części województwa zachodniopomorskiego, w powiatach Gryfino i Myślibórz. Kompleksy leśne leżą na terenie gmin: Mieszkowice, Cedynia, Chojna, Moryń, Dębno, Trzcińsko- Zdrój. Od zachodu i południowego zachodu granica opiera się o rzekę Odrę, która równocześnie stanowi granicę Państwa Polskiego z Niemcami.

Nadleśnictwo Mieszkowice graniczy z Nadleśnictwami: Chojna, Dębno, Różańsko i Myślibórz. W kierunku północ-południe rozpiętość nadleśnictwa wynosi około 23,5 km, a w kierunku wschód zachód nadleśnictwo Mieszkowice rozciąga się w linii około 36,5 km. Siedziba nadleśnictwa mieści się w Mieszkowicach.

W przesyłce było:
  • odblask
  • ulotki
 


Za wszystkie przesyłki bardzo
DZIĘKUJEMY!!!

piątek, 7 października 2016

Wtorkowa 1 przesyłka

Witajcie!!!!

 W dzisiejszy wtorek otrzymaliśmy z dziećmi tylko  jedną przesyłkę a oto ona.

1. Pierwsza i ostatnia na dziś przesyłka jest od Nadleśnictwa Lubartów.

Lasy Nadleśnictwa Lubartów pełnią ważną rolę w przestrzeni przyrodniczej regionu. Ze względu na swoje położenie oraz walory przyrodnicze Lasy Kozłowieckie otrzymały miano "zielonych płuc Lublina".


Granice Nadleśnictwa Lubartów przebiegają na północ od Lublina, gdzie w odległości ok. 15 km od tego miasta znajduje się duży i zwarty kompleks lasów kozłowieckich (będących w zarządzie Nadleśnictwa Lubartów). Ze względu na bliskie sąsiedztwo z Lublinem i Lubartowem lasy nadleśnictwa są chętnie odwiedzane w okresie sobotnio - niedzielnym przez mieszkańców tych miast.

A w przesyłce znalezliśmy:

  • 2 odblaski
  • 2 magnesy
  • 5 linijek
  • 4 pocztówki


Dziękujemy bardzo za przesyłkę!!!

Poniedziałkowe 3 przesyłki

Witajcie!!!


Powracam po długiej przerwie w dostarczeniu internetu :) Już jestem z powrotem i wszystko gra jak powinno.  Dużo się działo i nawet czasu nie miałam usiąść do laptopa. Dlatego nadrabiamy zaległości.


1. Pierwsza przesyłka jest od firmy HELPEA.

Helpea- Naszą misją jest rzetelna pomoc innym. Przede wszystkim poprzez edukację i świadczenie profesjonalnych usług odszkodowawczych, na jak najwyższym poziomie. Dodatkowo, zapewniamy poszkodowanym wsparcie coachingowe, które jest niejednokrotnie, krokiem milowym, do powrotu do normalnego funkcjonowania po traumatycznym wydarzeniu. Zapewniamy również zaplecze lekarzy oraz rehabilitantów, którzy dbają o fizyczną stronę powrotu do stanu sprzed wypadku.Wszystkie te działania, pozwalają nam świadczyć kompleksowe usługi, aby zapewnić poszkodowanym wsparcie, którego potrzebują.Korzystając z naszych usług, pomagasz nam spełniać tą misję dając szanse pokazania nowej jakości w obsłudze osób poszkodowanych w wypadkach.
W przesyłce było:
  • 2 kubki
  • zapach samochodowy
  • smycz
  • długopis
  • ulotki

2. Druga przesyłka jest od Gminy Ostroróg

Nazwa Ostroróg pochodzi prawdopodobnie od obronnego grodu otoczonego palisadą z zaostrzonych u  góry pali lub o ostro zakończonych basztach.
Miasto i Gmina Ostroróg szczyci się herbem Nałęcz, który został przyjęty od rodu Ostrorogów - pierwotnych właścicieli miasta. Flaga Miasta i  Gminy Ostroróg składa się z trzech pionowych pasów równej wielkości, z których pola boczne przedstawiają biało-czerwona, szachownicę, natomiast pole środkowe zawiera wizerunek herbu na zielonym tle.

TURYSTYKA

Znaczną część gminy Ostroróg zajmują dwa jeziora: Wielkie i Mormin. Stanowią one atrakcyjny element krajobrazu przyrodniczego. Są miejscem bytowania licznych gatunków ptaków i ryb.
Zróżnicowanie gatunkowe zwierząt dzikich jest tu znaczne. Wiodącym gatunkiem zwierzyny łownej jest sarna. Występują tutaj także: dziki i jelenie, czasem spotyka się daniela. Sporadycznie pojawiają się wilki i łosie. Zwierzyna drobna jest mniej liczna. Żyją tutaj zające, borsuki, dzikie kaczki, grzywacze, czaple, łyski. Dziki królik, kiedyś bardzo liczny, wyginął prawie całkowicie.

W przesyłce było:
  • mapa
  • 2 smycze 
  • 4 balony
  • ołówek
  • długopis
  • broszury
  • pocztówki


3. Trzecia przesyłka jest od Urząd miasta Łęknica.

Łęknica – miasto w województwie lubuskim, w powiecie żarskim nad Nysą Łużycką.
W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwa zielonogórskiego.
Według danych z 10 kwietnia 2012 r. miasto miało 2564 mieszkańców.
Początkowa samodzielna gmina (Lugknitz). 31 marca 1940 roku została przyłączona do Mużakowa (Bad Muskau), po czym do 1945 roku stanowiła jego prawobrzeżną dzielnicę.

W przesyłce było:
  • mapa
  • 6 przesyłek
  • informator



Na dziś to już wszystko ;)
Pozdrawiam!!!