środa, 12 października 2016

Piątkowe 5 przesyłek

Witajcie ;))
Paczki jak narazie mnie nie opuszczają i codziennie jest coś od listonosza. Całkiem pokaźne dzisiejsze przesyłeczki ;) Jest czym nacieszyć oko i moje i dzieci.

1. Pierwsza przesyłka od Nadleśnictwo Skrwilno.

Nadleśnictwo Skrwilno jest jednostką administracyjno-gospodarczą Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu zarządzającą gruntami Skarbu Państwa o powierzchni ogólnej wynoszącej 20103,53 ha - stan na 1.01.2016 r.

Podzielone jest na trzy obręby:

    Skępe – 10 018,75 ha
    Skrwilno – 5 355,98 ha
    Urszulewo – 4 728,80 ha


Nadleśnictwo Skrwilno leży w południowo-wschodniej części RDLP w Toruniu. Graniczy z Nadleśnictwami: Brodnica, Golub-Dobrzyń, Dobrzejewice, Włocławek, (RDLP Toruń); Płock (RDLP Łódź); Lidzbark, Dwukoły (RDLP Olsztyn).


W przesyłce znaleźliśmy:
  • notesik z długopisem
  • latarka z otwieraczem
  • kredki ołówkowe
  • kredki świecowe
  • 2 linijki drewniane
  • ołówek
  • smycz
  • mapa
  • torba papierowa
  • informator
  • długopis
  • mini naklejki samoprzylepne


DZIĘKUJEMY !!! ;)

2. Druga przesyłka jest od firmy Polskie Nici.

Mamy przyjemność poinformować, że kontynuujemy wieloletnie tradycje Nowej Soli sięgające XIX wieku związane z produkcją szerokiej gamy nici.
Zakład Produkcji Nici “NITKA” zatrudnia doświadczonych specjalistów dzięki którym produkuje wyroby wysokiej jakości w oparciu o park maszynowy oraz sprawdzone technologie.
Właściwe procedury oraz wysokiej jakości surowiec przyczynia się do uzyskania nici o najwyższych cechach użytkowych.
Zadowolenie Naszych klientów jest dla nas najważniejsze, dlatego koncentrujemy się na ścisłej współpracy z klientami oraz sprawnej dystrybucji.
Łącząc doświadczenie z profesjonalnym marketingiem chcemy dostarczyć produkt atrakcyjny cenowo, w pełni zaspakajający potrzeby Klienta.


Serdecznie zapraszamy do współpracy.

W przesyłce było:

  • 12 sztuk nici 


3. Trzecia przesyłka jest od Gminy Górzyca

Gmina Górzyca leży w północno-zachodniej części województwa lubuskiego. Od północy graniczy z gminami Słońsk i Kostrzyn, od północnego-wschodu z gminą Słońsk, od południowego-wschodu z gminą Ośno Lubuskie, a od południa z gminą Rzepin i Słubice. Zachodnią granicę gminy stanowi granica państwa.
Teren gminy położony jest w miejscu krzyżowania się trzech mezoregionów: Kotliny Gorzowskiej, Doliny Odry Środkowej i Wzgórz Osieńsko-Sulechowskich. Kotlina Gorzowska jest zachodnim fragmentem Pradoliny Wisły i obejmuje północny fragment gminy. Można w niej wyróżnić terasę denną - płaską, podmokłą, poprzecinaną licznymi rowami melioracyjnymi oraz terasę średnią, pokrytą piaskami wydmowymi. Na południu łączy się ona z rynną polodowcową. 

Wzdłuż zachodniej granicy gminy, na długości ok. 15 km, płynie rzeka Odra. Dolinę Odry, odgrodzoną wałem, odwadnia Kanał Czerwony (Rącza Struga) oraz jego dopływy. Kanał ten wpada do Warty pod Kostrzynem.

W przesyłce było:

  • 2 breloczki
  • 2 pinsy



4. Czwarta przesyłka była od Gminy Rychtal.

Gmina Rychtal położona jest w zachodnio–południowej części powiatu kępińskiego przy drodze krajowej nr 39 która łączy Wielkopolskę ze Śląskiem Opolskim. Gmina ma charakter rolniczy, dominują  pola i lasy, które stwarzają  dogodne warunki dla  licznej zwierzyny łownej i zbieractwa oraz wypoczynku i rekreacji. Siedzibą gminy  jest wieś  Rychtal posiadająca zabudowę miejską. Administracyjnie Gmina dzieli się na 10 sołectw. Zajmuje powierzchnię 9.675 ha i liczy około 4 tysięcy mieszkańców.

Oferuje dobre warunki do wypoczynku, uprawiania sportów i rekreacji, poprawiane poprzez ciągły rozwój bazy turystyczno–wypoczynkowej. Gmina posiada kompleks sportowy: halę, boisko, boiska orlik, ścieżki rowerowe i działki rekreacyjne.

Z uwagi na dogodne położenie gminy i dużą powierzchnię lasów bogatych w runo leśne i zwierzynę mamy zdrowe i nieskażone środowisko, które stwarza dogodne warunki do wypoczynku. Znajduje się tu rezerwat przyrody „Studnica”, położony w głębokiej dolinie rzeki Studnica.  Jest to bór mieszany z udziałem potężnych świerków rosnących  na północnej granicy naturalnego zasięgu, w runie rośliny rzadkie i chronione. Okoliczne lasy są matecznikiem tzw. Sosny Rychtalskiej, której nasiona są znane i wykorzystywane w całej Polsce.

Gmina Rychtal stwarza dogodne warunki dla rozwoju przedsiębiorczości – posiada tereny pod działalność gospodarczą. Dominuje przemysł meblarski i metalowy. Dodatkową  atrakcją są liczne zabytki; najciekawsze mają charakter sakralny. W Rychtalu do ciekawych zabytków należy kościół z lat 1784-85, w którym znajduje się późnogotyckie prezbiterium i ołtarz barokowy z XVII w. Piękny jest także Ratusz z XIX w. W Skoroszowie znajduje się murowany, barokowy pałac biskupów wrocławskich z 1700 r., w Proszowie drewniany kościół  z 1711 r.,a w Krzyżownikach  w tamtejszym kościele  z 1751 znajduje się cenna  rzeźba gotycka Matki Boskiej z Dzieciątkiem z lat około 1400.

Najważniejsze inwestycje zrealizowane w ostatnich latach przy wykorzystaniu środków  pomocowych to: budowa środowiskowej hali sportowej, boiska orlik, rozbudowa kanalizacji sanitarnej, modernizacja dróg gminnych, remonty świetlic wiejskich (Rychtal, Krzyżowniki, Proszów, Wielki Buczek, Sadogóra, Darnowiec, Skoroszów, Drożki),  budowa placów zabaw dla dzieci.

Na terenie Gminy Rychtal funkcjonują 3 szkoły podstawowe, w tym 2 z oddziałami przedszkolnymi, gimnazjum i  przedszkole 4 oddziałowe. Gminna Biblioteka  Publiczna z czytelnią stwarza warunki do rozwoju masowego czytelnictwa, działa tam też pracownia ORANGE która jest  miejscem spotkań dzieci i młodzieży, a czasami dorosłych.

Sport opiera się na  zespole piłki nożnej (GKS Rychtal – Skoroszów) i  sekcji siatkarskiej Krzyżowniki.


Gmina Rychtal od 2004 roku współpracuje z węgierską gminą KÖMLÖ w rejonie Eger.

W przesyłce było:
  • list
  • pocztówka



5. Piąta i ostatnia na dziś przesyłka jest od Gminy Regimin.

Gmina Regimin zajmuje powierzchnię 111 km², co stanowi 10,4% powierzchni powiatu ciechanowskiego. Na jej terenie zamieszkuje 5025 osób, średnia gęstość zaludnienia wynosi więc 45,3 osoby/km². Jest to jeden z najwyższych wskaźników w gminach powiatu ciechanowskiego.

 Ogromny wpływ na tendencje rozwojowe gminy, jej sytuację demograficzną, sytuację bytową ludności oraz rozwój sfery usług ma bliskość miasta Ciechanowa. Jest to centralny ośrodek subregionu ciechanowskiego, posiadający duże perspektywy rozwojowe i silnie uzależniający od siebie tereny leżące w jego pobliżu. Oba centra administracyjne – siedzibę gminy i powiatu, dzieli odległość 8 kilometrów, zaś granice administracyjne jednostek – jedynie 2 kilometry. Południowe obszary gminy (miejscowości Grzybowo, Lekowo, Pniewo Czeruchy, Pawłowo) stały się obszarami intensywnego rozwoju osadnictwa i budownictwa jednorodzinnego, co wynika w dużej mierze z bliskości Ciechanowa.
  Gmina Regimin posiada typowo rolniczy charakter. Obszary użytków rolnych w 98,6% znajdują się w posiadaniu rolników indywidualnych. Przeważają gospodarstwa o średniej wielkości – od 10 do 20 ha, ale widoczna jest proces likwidacji gospodarstw małych – do 5 ha – i powiększanie areału wysokospecjalistycznych i nowoczesnych gospodarstw rolnych.
  Cechą charakterystyczną gminy są duże zasoby wód podziemnych, których wydajność obliczana jest na 1100 m³/godzinę. Wynika to z faktu, że ok. 80% obszaru gminy położonych jest nad Głównym Zbiornikiem Wód Podziemnych „Górna Łydynia”, którego całkowity obszar wynosi ok. 200 km².
  Strategia Rozwoju Województwa Mazowieckiego zakłada, że na terenie gminy zbudowany zostanie zbiornik wodny na rzece Łydyni o obszarze ok. 89 ha i położony całkowicie w granicach administracyjnych gminy Regimin. Stwarza to szansę na intensywny rozwój turystyki i wypoczynku oraz pozyskanie energii elektrycznej z hydroelektrowni zlokalizowanej w zaporze wodnej.
  Przez obszar gminy przebiega gazociąg tranzytowy Jamał – Europa Zachodnia, zaś w miejscowości Lekowo zlokalizowana jest Tłocznia Gazu „Ciechanów”, będąca największym zakładem pracy na terenie gminy.
  W 2008 roku w rejestrze działalności gospodarczej prowadzonej przez Wójta Gminy zarejestrowanych było 144 podmioty gospodarcze, prowadzące działalność produkcyjną, usługową, budowlaną i transportową. Do największych zakładów zaliczają się przedsiębiorstwa przetwórstwa rolnego: Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „Europa” Jana Tomczykowskiego (masarnia) i Zakład Piekarniczy Włosty Pawła Dębca. Swój zakład przetwarzania plastiku posiada w Regiminie spółka „SIMIO” zarejestrowana w Warszawie.
  Ostatnie lata to intensywny rozwój oświaty i sportu na terenie gminy. Modernizacje i doposażenie szkół, budowa nowoczesnej Hali sportowej oraz innej tego typu infrastruktury spowodowały, że w obu tych dziedzinach życia społecznego gmina Regimin należy do czołówki województwa mazowieckiego.

  Posiadane tereny pod budownictwo jednorodzinne, unikalne na Mazowszu walory krajobrazowo-przyrodnicze oraz nieskażone środowisko powodują, że pod względem inwestycyjnym, szczególnie w zakresie turystyki i usług, gmina Regimin jest jedną z najatrakcyjniejszych na Północnym Mazowszu.



W przesyłce było:
  • 3 pocztówki



DZIĘKUJEMY!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz