Witajcie!!! Dalej nadrabiamy zaległości ;)
Pomimo zaległości na blogu to na fanpage fb staram się dodawać zdjęcia na bieżąco.
Zapraszam wiec również na facebooka jeśli bywacie niecierpliwi.
1. Pierwsza przesyłka od Gmina Miedzichowo.
Gmina Miedzichowo- to malowniczo położona gmina w powiecie nowotomyskim otoczona lasami i jeziorami. Tereny pokryte lasami zajmują aż 70% jej obszaru z przewagą drzewostanu iglastego. Część z nich znajduje się na terenie Pszczewskiego Parku Krajobrazowego.
Pod względem geograficznym gmina Miedzichowo zlokalizowana jest w zachodniej części Wielkopolski w Powiecie Nowotomyskim. Siedziba gminy znajduje się w Miedzichowie położonym w odległości 19 km od Nowego Tomyśla i 81 km od Poznania. Atutem jest dobre położenie względem szlaków komunikacyjnych. Przez środek gminy przebiega z zachodu na wschód międzynarodowa droga E 30, natomiast autostrada A2 to z pewnością jedno z ważniejszych wydarzeń na naszym terenie, a zarazem kolejny atut dla rozwoju gospodarczego regionu. Na terenie gminy znajduje się wjazd i zjazd z autostrady A2 (tzw. węzeł nowotomyski).
Co warto obejrzeć w Gminie Miedzichowo?
- Wieża Marii w Pąchach
- Budownictwo olęderskie
- Trasa turystyczna MOKRZYZNY
- Kościół Parafialny pw. św. Stanisława Biskupa w Miedzichowie
A w przesyłce dzieci znalazły:
- 2 breloczki
- 2 dlugopisy
- 2 opakowania kredek
- list
- torebka papierowa
- 2 notesiki
- recznik w woreczku (nasz pierwszy ;))
- mapa
- broszura
- 2 breloczki
- 2 dlugopisy
- 2 opakowania kredek
- list
- torebka papierowa
- 2 notesiki
- recznik w woreczku (nasz pierwszy ;))
- mapa
- broszura
2. Druga przesyłka była od Miasta Wągrowiec
Wągrowiec znajduje się w północno-wschodniej Wielkopolsce, 55 km na północ od Poznania i 40 km od Gniezna, 70 km od Bydgoszczy i 60 km od Piły, w połowie drogi Warszawa-Berlin. Jest siedzibą powiatu wągrowieckiego. Położone jest na południu Pałuk - regionu historycznego i etnograficznego, posiadającego naukowo potwierdzone cechy najstarszego obszaru osadnictwa polskiego. Wągrowiec leży też na Szlaku Cysterskim, utworzonym w 1990 roku decyzją Rady Europy oraz na Szlaku Piastowskim.
Zajmuje powierzchnię 17,9 km kwadratowych, w tym 13,8% to tereny zielone oraz 8,3% to powierzchnia rzek i jezior.
Miasto stanowi węzeł dróg wojewódzkich i powiatowych oraz węzeł kolejowy. Znajduje się w pobliżu ważnych szlaków komunikacyjnych umożliwiających dojazd do:
międzynarodowego portu lotniczego "Ławica" w Poznaniu, drogi krajowej nr 11 (Poznań-Koszalin) i autostrady A2, oraz;
drogi wojewódzkiej nr 241 Wągrowiec-Rogoźno, która umożliwia szybki i łatwy dojazd do drogi krajowej nr 11 (Poznań-Koszalin) oraz w kierunku Bydgoszczy;
drogi wojewódzkiej nr 196 Wągrowiec-Poznań;
linii kolejowej nr 356 Poznań-Wągrowiec, aktualnie modernizowanej, która umożliwi łatwy i szybki dojazd do Poznania
Co warto obejrzeć ?
- Skrzyżowanie rzek
- Klasztor pocysterski z końca XVIII wieku i kościół pw Wniebowzięcia NMP
- Pomnik ks. Jakuba Wujka
- Kościół farny pw. św. Jakuba Apostoła
- Piramida Łakińskiego
- Muzeum regionalne
- Tańcząca fontanna na rynku
- Wieża widokowa
- Lodowa fontanna
- Kościół poewangelicki
- Jezioro Durowskie
- Bunkier z czasów II wojny światowej
- Lapidarium żydowskie
- Rezerwat Dębina
- Kościół w Tarnowie Pałuckim
- Kamień św. Wojciecha
- Grobowiec Keglów
A w przesyłce było:
- 2 magnesy
- mapa
- pokal
- długopis
- smycz
- kawa w pięknym woreczku
- informator
3. Trzecia przesyłka jest od Gminy Drzycim
Gmina Drzycim leży w północnej części województwa kujawsko-pomorskiego, w powiecie świeckim. Dokładniej w otulinie Borów Tucholskich. Południowa część gminy wchodzi w skład Świeckiego Obszaru Chronionego Krajobrazu, północna – Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Gmina Drzycim posiada charakter rolniczy oraz duże walory turystyczne, jej powierzchnia wynosi 108 km2, zamieszkuje ją około 5.200 osób. Etnograficznie należy do Kociewia. W 11 sołectwach skupionych jest 19 wsi. Użytki rolne stanowią 50%, a lasy ponad 33%. Do ważniejszych rzek należy Wda zwana potocznie “Czarną Wodą”. Przez Gminę przebiega droga wojewódzka nr 239 oraz linia kolejowa Laskowice – Chojnice. System oświaty jest oparty na jednym gimnazjum, dwóch szkołach podstawowych oraz przedszkolu. Ważniejszymi instytucjami są: komisariat policji, poczta, przychodnia, apteka, bank oraz biblioteka. Działalność gospodarczą prowadzi około 150 firm. Gmina dysponuje terenami pod budownictwo mieszkaniowe.
A w przesyłce było:
- mapa
- długopis
- odblask
4. Czwarta przesyłka jest od Nadleśnictwa Manowo
Nadleśnictwo Manowo położone jest w północno-wschodniej części województwa zachodniopomorskiego , 10 km na południe od Koszalina, w powiecie koszalińskim.Gospodarkę leśną prowadzi poprzez podległe leśnictwa na terenie gmin: Manowo, Polanów, Świeszyno i Sianów. Graniczy z Nadleśnictwami: od południa z Polanowem i Bobolicami, od zachodu z Tychowem i Białogardem, od strony wschodniej i północnej z Karnieszewicami.
W przesyłce było:
- mapa
- informator
- breloczek
- 2 ołówki
5. Piąta przesyłka jest od Gminy Lisków.
Lisków – gmina wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie kaliskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie kaliskim. Siedziba gminy to Lisków. Według danych z 31 grudnia 2014 gminę zamieszkiwało 5318 osób.
Co warto zwiedzić ?
- Kościół Parafialny p. w. Niepokalanego poczęcia NMP w Strzałkowie 1754r., drewniany, restaurowany 1884-85, 1-nawowy, wyposażenie wnętrza barokowe z ok. 1754, w ołtarzu gł. Obraz Wniebowzięcia NMP XVII w., dzwonnica, kon. XIX w.,mu.(we wsi Strzałków, która była niegdyś gminą ).
- Kościół Parafialny p.w. Wszystkich Świętych w Liskowie, 1899, mur., nieotynkowany neogotycki, kwadratowa wieża
- Grota przy kościele, po 1945(?) kam., wewnątrz pomalowane figury Matki Boskiej i św. Bernadety,
- Pomnik na placu przed kościołem, 1940(?), rzeźba ks. prałata Wacława Blizińskiego (1870-1944), proboszcza, społecznika, inicjatora gospodarczych osiągnięć wsi, w narożnikach cokółu postacie czterech wieśniaków
- Dom Dziecka z 1935 prowadzony wówczas przez Siostry Służebniczki NMP, obenie siedziba Domu Dziecka i Domu Pomocy Społecznej
- Dom Ludowy, 1908, obecnie Siedziba Banku Spółdzielczego Ziemi Kaliskiej oddziału w Liskowie
- Figura Serca Jezusowego przy rozwidleniu dróg,1935 r. na murowanym cokole napis, ogrodzenie metalowe
- Kopiec przeworski - grodzisko stożkowate wraz ze strefą ochrony konserwatorskiej we wsi Chrusty.
- Gimnazjum 2001, budynek zaadoptowany po Szkole Spółdzielczo Rolniczej w Liskowie z 1913
- Cmentarz Parafialny przy szosie do Turku, pow. 1,5ha, drzewostan w wieku 80-90lat
W przesyłce było:
- 4 pocztówki
6. Szósta ostatnia przesyłka jest od Nadleśnictwa Mieszkowice.
Nadleśnictwo Mieszkowice położone jest w południowo-zachodniej części województwa zachodniopomorskiego, w powiatach Gryfino i Myślibórz. Kompleksy leśne leżą na terenie gmin: Mieszkowice, Cedynia, Chojna, Moryń, Dębno, Trzcińsko- Zdrój. Od zachodu i południowego zachodu granica opiera się o rzekę Odrę, która równocześnie stanowi granicę Państwa Polskiego z Niemcami.
Nadleśnictwo Mieszkowice graniczy z Nadleśnictwami: Chojna, Dębno, Różańsko i Myślibórz. W kierunku północ-południe rozpiętość nadleśnictwa wynosi około 23,5 km, a w kierunku wschód zachód nadleśnictwo Mieszkowice rozciąga się w linii około 36,5 km. Siedziba nadleśnictwa mieści się w Mieszkowicach.
W przesyłce było:
- odblask
- ulotki
Za wszystkie przesyłki bardzo
DZIĘKUJEMY!!!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz