sobota, 8 października 2016

Piątkowe 6 przesyłek

Witajcie!!! Dalej nadrabiamy zaległości ;)

Pomimo zaległości na blogu to na fanpage fb staram się dodawać zdjęcia na bieżąco.
Zapraszam wiec również na facebooka jeśli bywacie niecierpliwi.


1. Pierwsza przesyłka od Gmina Miedzichowo.

Gmina Miedzichowo- to malowniczo położona gmina w powiecie nowotomyskim otoczona lasami i jeziorami. Tereny pokryte lasami zajmują aż 70% jej obszaru z przewagą drzewostanu iglastego. Część z nich znajduje się na terenie Pszczewskiego Parku Krajobrazowego.
Pod względem geograficznym gmina Miedzichowo zlokalizowana jest w zachodniej części Wielkopolski w Powiecie Nowotomyskim.  Siedziba gminy znajduje się w Miedzichowie położonym w odległości 19 km od Nowego Tomyśla i 81 km od Poznania. Atutem jest dobre położenie względem szlaków komunikacyjnych. Przez środek gminy przebiega z zachodu na wschód międzynarodowa droga E 30, natomiast autostrada A2 to z pewnością jedno z ważniejszych wydarzeń na naszym terenie, a zarazem kolejny atut dla rozwoju gospodarczego regionu. Na terenie gminy znajduje się wjazd i zjazd z autostrady A2 (tzw. węzeł nowotomyski).

Co warto obejrzeć w Gminie Miedzichowo?

  1. Wieża Marii w Pąchach
  2. Budownictwo olęderskie
  3. Trasa turystyczna MOKRZYZNY
  4. Kościół Parafialny pw. św. Stanisława Biskupa w Miedzichowie
A w przesyłce dzieci znalazły:
  • 2 breloczki
  • 2 dlugopisy
  • 2 opakowania kredek
  • list
  • torebka papierowa
  • 2 notesiki
  • recznik w woreczku (nasz pierwszy ;))
  • mapa
  • broszura



2. Druga przesyłka była od Miasta Wągrowiec

Wągrowiec znajduje się w północno-wschodniej Wielkopolsce, 55 km na północ od Poznania i 40 km od Gniezna, 70 km od Bydgoszczy i 60 km od Piły, w połowie drogi Warszawa-Berlin. Jest siedzibą powiatu wągrowieckiego. Położone jest na południu Pałuk - regionu historycznego i etnograficznego, posiadającego naukowo potwierdzone cechy najstarszego obszaru osadnictwa polskiego. Wągrowiec leży też na Szlaku Cysterskim, utworzonym w 1990 roku decyzją Rady Europy oraz na Szlaku Piastowskim.

Zajmuje powierzchnię 17,9 km kwadratowych, w tym 13,8% to tereny zielone oraz 8,3% to powierzchnia rzek i jezior.

Miasto stanowi węzeł dróg wojewódzkich i powiatowych oraz węzeł kolejowy. Znajduje się w pobliżu ważnych szlaków komunikacyjnych umożliwiających dojazd do:

międzynarodowego portu lotniczego "Ławica" w Poznaniu, drogi krajowej  nr 11 (Poznań-Koszalin) i autostrady A2, oraz;
drogi wojewódzkiej nr 241 Wągrowiec-Rogoźno, która umożliwia szybki i łatwy dojazd do drogi krajowej nr 11 (Poznań-Koszalin) oraz w kierunku Bydgoszczy;
drogi wojewódzkiej nr 196 Wągrowiec-Poznań;
linii kolejowej nr 356 Poznań-Wągrowiec, aktualnie modernizowanej, która umożliwi łatwy i szybki dojazd do Poznania

Co warto obejrzeć ?
  1. Skrzyżowanie rzek
  2. Klasztor pocysterski z końca XVIII wieku i kościół pw Wniebowzięcia NMP
  3. Pomnik ks. Jakuba Wujka
  4. Kościół farny pw. św. Jakuba Apostoła
  5. Piramida Łakińskiego
  6. Muzeum regionalne
  7. Tańcząca fontanna na rynku
  8. Wieża widokowa
  9. Lodowa fontanna
  10. Kościół poewangelicki
  11. Jezioro Durowskie
  12. Bunkier z czasów II wojny światowej
  13. Lapidarium żydowskie
  14. Rezerwat Dębina
  15. Kościół w Tarnowie Pałuckim
  16. Kamień św. Wojciecha
  17. Grobowiec Keglów
A w przesyłce było:

  • 2 magnesy
  • mapa
  • pokal
  • długopis
  • smycz
  • kawa w pięknym woreczku
  • informator


3. Trzecia przesyłka jest od Gminy Drzycim

Gmina Drzycim leży w północnej części województwa kujawsko-pomorskiego, w powiecie świeckim. Dokładniej w otulinie Borów Tucholskich. Południowa część gminy wchodzi w skład Świeckiego Obszaru Chronionego Krajobrazu, północna – Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Gmina Drzycim posiada charakter rolniczy oraz duże walory turystyczne, jej powierzchnia wynosi 108 km2, zamieszkuje ją około 5.200 osób. Etnograficznie należy do Kociewia. W 11 sołectwach skupionych jest 19 wsi. Użytki rolne stanowią 50%, a lasy ponad 33%. Do ważniejszych rzek należy Wda zwana potocznie “Czarną Wodą”. Przez Gminę przebiega droga wojewódzka nr 239 oraz linia kolejowa Laskowice – Chojnice. System oświaty jest oparty na jednym gimnazjum, dwóch szkołach podstawowych oraz przedszkolu. Ważniejszymi instytucjami są: komisariat policji, poczta, przychodnia, apteka, bank oraz biblioteka. Działalność gospodarczą prowadzi około 150 firm. Gmina dysponuje terenami pod budownictwo mieszkaniowe.

A w przesyłce było:
  • mapa
  • długopis
  • odblask


4. Czwarta przesyłka jest od Nadleśnictwa Manowo

Nadleśnictwo Manowo położone jest w północno-wschodniej części województwa zachodniopomorskiego , 10 km na południe od Koszalina, w powiecie koszalińskim.Gospodarkę leśną prowadzi poprzez podległe leśnictwa na terenie gmin: Manowo, Polanów, Świeszyno i Sianów. Graniczy z Nadleśnictwami: od południa z Polanowem i Bobolicami, od zachodu z Tychowem i Białogardem, od strony wschodniej i północnej z Karnieszewicami.

W przesyłce było:
  • mapa
  • informator
  • breloczek
  • 2 ołówki


5. Piąta przesyłka jest od  Gminy Lisków.
Lisków – gmina wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie kaliskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie kaliskim. Siedziba gminy to Lisków. Według danych z 31 grudnia 2014 gminę zamieszkiwało 5318 osób.

Co warto zwiedzić ?
  1. Kościół Parafialny p. w. Niepokalanego poczęcia NMP w Strzałkowie 1754r., drewniany, restaurowany 1884-85, 1-nawowy, wyposażenie wnętrza barokowe z ok. 1754, w ołtarzu gł. Obraz Wniebowzięcia NMP XVII w., dzwonnica, kon. XIX w.,mu.(we wsi Strzałków, która była niegdyś gminą ).
  2. Kościół Parafialny p.w. Wszystkich Świętych w Liskowie, 1899, mur., nieotynkowany neogotycki, kwadratowa wieża
  3. Grota przy kościele, po 1945(?) kam., wewnątrz pomalowane figury Matki Boskiej i św. Bernadety,
  4. Pomnik na placu przed kościołem, 1940(?), rzeźba ks. prałata Wacława Blizińskiego (1870-1944), proboszcza, społecznika, inicjatora gospodarczych osiągnięć wsi, w narożnikach cokółu postacie czterech wieśniaków
  5. Dom Dziecka z 1935 prowadzony wówczas przez Siostry Służebniczki NMP, obenie siedziba Domu Dziecka i Domu Pomocy Społecznej
  6. Dom Ludowy, 1908, obecnie Siedziba Banku Spółdzielczego Ziemi Kaliskiej oddziału w Liskowie
  7. Figura Serca Jezusowego przy rozwidleniu dróg,1935 r. na murowanym cokole napis, ogrodzenie metalowe
  8. Kopiec przeworski - grodzisko stożkowate wraz ze strefą ochrony konserwatorskiej we wsi Chrusty.
  9. Gimnazjum 2001, budynek zaadoptowany po Szkole Spółdzielczo Rolniczej w Liskowie z 1913
  10. Cmentarz Parafialny przy szosie do Turku, pow. 1,5ha, drzewostan w wieku 80-90lat

W przesyłce było:
  • 4 pocztówki


6. Szósta ostatnia przesyłka jest od Nadleśnictwa Mieszkowice.

Nadleśnictwo Mieszkowice położone jest w południowo-zachodniej części województwa zachodniopomorskiego, w powiatach Gryfino i Myślibórz. Kompleksy leśne leżą na terenie gmin: Mieszkowice, Cedynia, Chojna, Moryń, Dębno, Trzcińsko- Zdrój. Od zachodu i południowego zachodu granica opiera się o rzekę Odrę, która równocześnie stanowi granicę Państwa Polskiego z Niemcami.

Nadleśnictwo Mieszkowice graniczy z Nadleśnictwami: Chojna, Dębno, Różańsko i Myślibórz. W kierunku północ-południe rozpiętość nadleśnictwa wynosi około 23,5 km, a w kierunku wschód zachód nadleśnictwo Mieszkowice rozciąga się w linii około 36,5 km. Siedziba nadleśnictwa mieści się w Mieszkowicach.

W przesyłce było:
  • odblask
  • ulotki
 


Za wszystkie przesyłki bardzo
DZIĘKUJEMY!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz